Reklama

Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia

Czwartek, 19 grudnia 2013 (12:33)

Podobała Wam się pierwsza część opowieści o walce Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) i Peety Mellarka (Josh Hutcherson)? Nam bardzo! Tym razem emocji, ognia, łez i krwi będzie jeszcze więcej.

Oto zwycięscy trybuci Katniss i Peeta po 74. igrzyskach wracają do Dystryktu 12. By wygrać, udawali miłość, teraz zaś są obserwowani przez cały świat. Muszą zachować czujność.

Zbliża się wszak tradycyjne tournee wygranych, w ramach którego odwiedzą wszystkie dystrykty.

Uwaga – Prezydent Snow (Donald Sutherland) ani przez chwilę nie wierzył w szczerość Katniss. Tuż przed rozpoczęciem trasy ostrzega przerażoną łuczniczkę, że jeśli nie przekona go o prawdziwości uczuć do Peety, zniszczy ją. I pewnie szybko by do tego doszło, gdyby nie nagły zwrot akcji.

Podczas trasy przemówienia trybutów wzbudzają bowiem silne emocje, Katniss staje się zaś symbolem buntu i nadziei. Nic dziwnego, że wściekli możnowładcy z Kapitolu będą szukać sposobu na pozbycie się dziewczyny.

I znajdą go! Oto bowiem zbliżają się 75. igrzyska. Choć zwycięzcy wszystkich poprzednich zostali zapewnieni, że nikt ich już nigdy nie zmusi do walki,

Prezydent zapowiada: chwila jest wyjątkowa, najlepsi raz jeszcze będą musieli stoczyć bój. Nowa arena to piekło... Czy Katniss, Peeta i inni mają jakąkolwiek szansę na to, by ujść z życiem?

MAM

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama