Reklama

Jacek Łęski zgłębi tajniki ekonomii

Wtorek, 5 kwietnia 2016 (13:34)

Jeśli nie wiemy o co chodzi, to chodzi o pieniądze! – mówimy. W nowym programie Jedynki jego prowadzący Jacek Łęski udowodni, jak dużo w tych słowach prawdy.

Coraz częściej zawiłe przepisy sprawiają, że stajemy się bezradni wobec machiny ekonomicznej. Czy można nad tym zapanować? Czy skomplikowane prawa rynku mogą być zrozumiałe dla zwykłego człowieka?

Dziennikarz Jacek Łęski jest przekonany, że wszystko jest dla ludzi. Także biznes. I o tym opowie w swoim nowym programie „Chodzi o pieniądze”.

Nauka na błędach

Pomysł na przybliżanie tajników ekonomii Polakom jest prosty. W każdym odcinku poznamy konkretną historię, która pokazuje zderzenie zwykłego człowieka, prowadzącego działalność gospodarczą (zazwyczaj niedużą firmę), z interesami wielkich instytucji finansowych, firm oraz administracji państwowej.

Następnie prowadzący Jacek Łęski omówi każdy przypadek z zaproszonymi do studia gośćmi. Będą nimi eksperci i praktycy biznesu, przedstawiciele administracji publicznej, publicyści ekonomiczni, a także reprezentanci organizacji konsumenckich.

Magazyn „Chodzi o pieniądze” będzie tłumaczyć zmiany, jakie zachodzą w szybko zmieniającym się świecie. Jednocześnie wyjaśni mechanizmy różnego rodzaju interesów, które zazwyczaj pozostają w cieniu.

Warto też podkreślić, że program będzie miał charakter bardziej edukacyjny niż śledczy.

Powrót do TV

Jacek Łęski jest dziennikarzem dobrze znanym widzom TVP. Był reporterem „Wiadomości”, współtwórcą i prowadzącym magazyn „Puls Dnia”. Był też jednym z pierwszych dziennikarzy śledczych, którzy zajęli się tą tematyką po 1989 roku.

Dla TV Puls produkował własny magazyn „Raport Specjalny Jacka Łęskiego”, a w 1998 roku otrzymał nagrodę „Watergate” za najlepszy reportaż śledczy. „Chodzi o pieniądze” będzie emitowany co dwa tygodnie, na zmianę z programem „Po prostu” Tomasza Sekielskiego.

MJ

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama