Reklama

"Kawa czy herbata" znika z anteny

Poniedziałek, 23 września 2013 (10:30)

Ten program był pierwszym telewizyjnym magazynem śniadaniowym. Teraz, dokładnie 21 lat od pierwszej emisji, znika z anteny TVP 1.

Po raz pierwszy „Kawa czy herbata?” przywitała widzów rankiem 31 sierpnia 1992 roku. „Matką” poranka była dziennikarka i pierwsza szefowa programu Halszka Wasilewska, a „ojcem” ówczesny prezes TVP Janusz Zaorski. Byle nie za ciekawie!

– Powiedziano nam, że jeśli będziemy robili zbyt ciekawy program, to ludzie będą spóźniać się do pracy – wspominała z uśmiechem dzienikarka podczas obchodzonego w ubiegłym roku 20-lecia magazynu. A „Kawa...” ciekawa była od zawsze. Dlatego miała rzeszę wiernych widzów. Od samego początku program miał charakter poradnikowy, ale nie brakowało w nim także newsów, spotkań z gwiazdami i rozmów z ekspertami z różnych dziedzin.

Stałymi bywalcami studia byli psychologowie, socjologowie, lekarze i ekonomiści.

Pobudka z uśmiechem

Na przestrzeni lat jego formuła ulegała modyfikacjom, zmieniała się pora emisji, scenografia i skład prowadzących. Gospodarze programu jeździli po Polsce pokazując ciekawe, warte odwiedzenia miejsca naszego kraju.

Bez niepotrzebnego zadęcia i zawsze z uśmiechem. Trzy lata temu magazyn doczekał się wydań weekendowych. Jednak z pomysłu szybko zrezygnowano.

W te wakacje program znowu ruszył w trasę. Wyjazdowe odcinki budziły telewidzów w każdy piątek. Ekipa magazynu sądziła, że jesienią „Kawa czy herbata?” wróci do ramówki.

Niestety, tak się nie stanie. Dzisiaj (30 sierpnia) ukaże się po raz ostatni. Pożegnanie – Klasyczna telewizja śniadaniowa przestała się sprawdzać – wyjaśnił decyzję o zakończeniu programu dyrektor TVP 1, Piotr Radziszewski.

W miejscu „Kawy...” stacja będzie emitować rano „Info Poranek” – ten sam program co TVP Info. A nam jest bardzo żal...

JBJ

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama