Reklama

Klan. Beata i Piotr składają doniesienie w sprawie sekty

Piątek, 13 maja 2016 (13:35)

Dzięki jednej z pacjentek Piotr uzyskuje cenne informacje dotyczące sekty i zgłasza całą sprawę na policję.

Zdesperowana Kasia robi wszystko, by przekonać Grażynkę do wyjazdu do Hiszpanii. Dziewczynka przytacza wiele mocnych argumentów – nie dość, że nauczy się języka, to jeszcze zarobi pieniądze. Do dyskusji włącza się Leopold, który popiera pasierbicę.

Tymczasem Jerzy ma kiepskie wieści dla Renaty i Antka. Tak jak się obawiał, Elżbieta nawet nie chce słyszeć o inwestowaniu ich prywatnych pieniędzy. Ale po pewnym czasie Chojnicki wpada na kolejne rozwiązanie – umawia się z Michałem i namawia go, by fundusze uzyskane ze sprzedaży mieszkania ulokował w jego przedsięwzięciu.

Z powodu złego samopoczucia Paweł umawia się na wizytę u hematologa. Lekarz zaleca mu przyjmowanie antybiotyku i pozostanie przez kilka dni w łóżku. Wiga próbuje udawać, że się nie denerwuje, ale bardzo martwi ją kolejne przeziębienie Pawła.

Natomiast Bożenka wraca z Wrocławia nieco wcześniej niż planowała. Zanim jednak dociera do domu, mówi Miłoszowi przez telefon, że ma dla niego niespodziankę. Przed wyjazdem na kolejne zdjęcia Bożenka prosi męża, by jeszcze nie mówił nikomu, że jest w ciąży. Chce, by zrobili to razem na uroczystym spotkaniu.

W tym czasie do Rafalskiego przychodzi pacjentka, która jest ofiarą sekty. Tłumaczy psychologowi, że zdecydowała się zakończyć terapię i wyjechać do rodziny. Na pożegnanie zdradza Piotrowi nazwę sekty oraz terminy i miejsca najbliższych spotkań.

Dzięki informacjom uzyskanym od Edyty i Moniki, Beata razem z Piotrem mogą złożyć doniesienie na policji. Liczą, że teraz wreszcie funkcjonariuszom będzie łatwiej odnaleźć członków sekty. Do Małgosi dzwoni Adam i informuje ją, że do Polski przyjeżdża guru z USA. Dziewczyna jest podekscytowana i obiecuje dotrzeć na spotkanie mimo ciągłego nadzoru Jacka.

Rozdrażniona Czesia robi Darkowi wyrzuty, że zgodził się towarzyszyć obcej osobie podczas spektaklu teatralnego. Mąż tłumaczy, iż jest to zalecenie szefa, a kobieta, którą ma zabrać na przedstawienie, reprezentuje ważnego zagranicznego kontrahenta.

W tym czasie Beata sugeruje Jackowi, by dał Małgosi trochę swobody. Ułatwi to agencji detektywistycznej śledzenie dziewczyny i sprawdzenie, z kim się kontaktuje. Jej nieobecność w domu detektywi chcą także wykorzystać do przejrzenia jej komputera.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama