Reklama

Kontynuacja "Znachora". Film już w grudniu 2016

Poniedziałek, 18 lipca 2016 (10:36)

35 lat po premierze słynnego „Znachora” powstanie jego kontynuacja. Film „Wnyki” pojawi się w kinach jeszcze w tym roku.

Trudno policzyć, ile łez uronili widzowie, oglądając niezpomnianego „Znachora”. Czy film „Wnyki”, jego kontynuacja, ma szansę podbić serca publiczności na miarę filmu Jerzego Hoffmana?

Kogo zobaczymy?

Najmocniejszym atutem opowieści o profesorze Rafale Wilczurze była znakomita obsada. Niestety, Jerzy Bińczycki zmarł 2 października 1998 roku. Z kolei Anna Dymna, czyli filmowa Maria Wilczur, podobno odmówiła udziału w tej produkcji. Ale swój występ potwierdził Tomasz Stockinger, Bożena Dykiel i Artur Barciś.

Poza tym na ekranie zobaczymy też Stanisławę Celińską, która zagra Joannę Czyńską – wnuczkę profesora Wilczura i zarazem córkę Marysi i Leszka.

Tłem akcji ponownie będzie Bielsk Podlaski. Do dziś sklepik z pasmanterią, w którym pracowała Marysia Wilczur, jest atrakcją turystyczną miasta. Budynek ten pojawi się także we „Wnykach”.

Scenariusz napisał Mirosław Miniszewski, publicysta i pasjonat Podlasia. Reżyserią zajął się Szymon Nowak. Premierę filmu zaplanowano na grudzień.

MJ

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama