Reklama

Lekarze reporterami. Nowy program

Środa, 18 maja 2016 (11:35)

Do tej pory ich bohaterowie ratowali pacjentów szpitala w Leśnej Górze. Teraz Emilia Komarnicka i Redbad Klijnstra poprowadzą interwencyjny program o kulturze.

Gdy holenderski aktor Redbad Klijnstra wszedł do zespołu serialu „Na dobre i na złe”, szybko podbił serca widzów. Jako flegmatyczny anestezjolog Ruud Van Graaf robił wszystko, by pacjenci Leśnej Góry byli należycie przygotowani do zabiegów.

Kilka lat później do ekipy dołączyła Emilia Komarnicka. Wcieliła się w rolę sympatycznej rezydentki interny, Agaty Woźnickiej i razem z Ruudem stworzyła zgrany team.

Kulturalne życie prowincji

Teraz znani aktorzy poprowadzą w TVP Kultura nowy program – zaprezentują w nim przeróżne kulturalne działania w małych miejscowościach. Magazyn ma na razie roboczą nazwę „Na dywanie”. Zostanie zrealizowany we współpracy z ośrodkami regionalnymi Telewizji Polskiej. – To będzie taki „latający dywan” TVP Kultura, w którym pokażemy wszystko, co w kulturze jest oddolne i znajduje się poza Warszawą – tłumaczy Mateusz Matyszkowicz, dyrektor anteny.

Oprócz prezentowania twórców i animatorów, magazyn ma mieć również charakter interwencyjny. Prowadzący odwiedzą wraz z kamerą wiele ciekawych miejsc. Widzowie obejrzą relacje reporterów, np. z niszczejących ośrodków kultury. Zobaczą też, jak można pomóc aktorom, którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej. Pierwszy odcinek programu obejrzymy w niedzielę, 24 kwietnia.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama