Reklama

Listy do M. 2. Bajkowy film na święta

Środa, 25 listopada 2015 (14:33)

Kontynuacja świątecznego superprzeboju – tym razem w reżyserii Macieja Dejczera. Poznamy nowych bohaterów. Dowiemy się też, co słychać u Szczepana, Kariny, Mikołaja, Melchiora i Małgosi.

Tego filmu nie sposób nie polubić. Dlaczego? Oto przykład. Już na samym początku w ogarniętej świąteczną gorączką Warszawie pojawia się sympatyczna młoda kobieta z kudłatą owcą na tylnym siedzeniu auta.

Jest tak spragniona wolności, że gdy tylko wioząca ją pracownica Agencji Mikołajów Magda (Magdalena Lamparska) wysiada z samochodu, by udać się do galerii handlowej, zwierzak wybija kopytkami szybę i... ucieka w to samo miejsce.

Biegająca samopas owca z czerwoną kokardką w centrum handlowym to niezła atrakcja! Jednak nie ona jest tu najważniejsza. Magda jechała do rodziców na święta. Nigdy nie poszłaby do galerii, gdyby w środku nie dostrzegła chłopaka, z którym kiedyś spędziła romantyczne chwile. Kochała go, to pewne. Co więc sprawiło, że po „tamtej nocy” nie odpowiedziała na żaden jego SMS ani e-mail?

On nazywa się Redo (Maciej Zakościelny) i na jej widok autentycznie się cieszy. Pyta, dlaczego „wtedy” zapadła się pod ziemię. Jeśli jednak myślicie, że romans między tym dwojgiem wybuchnie na nowo, jesteście w błędzie.

Wkrótce do Magdy i spotkanego po latach ukochanego podchodzi bowiem Monika (Marta Żmuda Trzebiatowska), jak się okazuje – przyszła żona Redo. Takie rozczarowanie boli... To początek jednej z wielu historii, które opowie nam reżyser Maciej Dejczer.

Pamiętamy ten schemat nie tylko z pierwszej części „Listów do M.” (2011) Mitji Okorna, lecz także z uroczej angielskiej komedii świąteczno-romantycznej „To właśnie miłość” (2003). Wiele par, rodzin i zakochanych padnie przed świętami ofiarą zbiegów okoliczności, które zmienią ich życie...

Znowu spotkamy Szczepana Lisieckiego (Piotr Adamczyk), który po rozwodzie z Kariną (Agnieszka Dygant) zapragnie odzyskać jej serce. Przekonamy się także, co słychać u Tosi (Julia Wróblewska), którą kilka lat temu adoptowali Wojtek (Wojciech Malajkat) i Małgosia (Agnieszka Wagner).

Czy wiecie, że Małgosia – zamiast poddać się ratującej życie operacji, ucieknie ze szpitala, by spędzić święta z tymi, których kocha? Poznamy dalsze losy niegrzecznego „świętego” Melchiora „Mela Gibsona” (Tomasz Karolak), radiowca Mikołaja (Maciej Stuhr), jego synka Kostka (Jakub Jankiewicz), czekającej na oświadczyny Doris (Roma Gąsiorowska-Żurawska) i wielu innych.

Będą też nowi bohaterowie – w tym z trudem wiążąca koniec z końcem matka (Małgorzata Kożuchowska) dwóch chłopców, która doświadczy prawdziwego cudu.

Maciej Misiorny

Tytuł: LISTY DO M. 2 Reż.: Maciej Dejczer Scen.: Marcin Baczyński, Mariusz Kuczewski Wyst.: Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant, Maciej Stuhr, Małgorzata Kożuchowska, Paweł Małaszyński, Maciej Zakościelny, Wojciech Malajkat, Waldemar Błaszczyk Prod. TVN Polska 2015 Dystr.: Kino Świat

Kontynuacji kinowego hitu „Listy do M.” towarzyszyć będzie również wydawnictwo płytowe. Album pojawił się w sprzedaży 6 listopada. Na jednym krążku znajdziemy muzykę z utworami wykorzystanymi w „Listach do M. 2”, a na drugim piosenki inspirowane filmem, które wprowadzą nas w świąteczny nastrój.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama