Reklama

M jak miłość. Ala dostaje od Anny propozycję pracy

Poniedziałek, 30 maja 2016 (13:35)

W czasie sylwestra dochodzi do zaręczyn Budzyńskiej i Kolędy. Zduńska źle znosi wiejską bezczynność.

W sylwestrowy wieczór Ewa i Marek, po wymienieniu się prezentami, zastanawiają się, jak mają ochotę spędzić ostatni wieczór w roku. W końcu decydują się przyjąć zaproszenie, które złożyli im Wanda i Kolęda. W czasie uroczystej kolacji Jerzy oświadcza się ukochanej i... ku uldze wszystkich, zostaje wreszcie przyjęty.

Kłusownicy Marczak i Gliński obserwują spacerujących po lesie Franka i Natalkę. Kilka minut później, gdy Mostowiakówna na chwilę się oddala, leśniczy zostaje zaatakowany. Na szczęście dziewczyna znajduje rannego Zarzyckiego i wzywa pogotowie. Leśnik dość szybko odzyskuje przytomność, ale i tak trafia do szpitala na szczegółowe badania. Ostatecznie, okazuje się, że nie odniósł żadnych poważnych urazów.

Po odwiedzinach u syna Teresa proponuje Natalii podwiezienie do Gródka. W czasie podróży kobieta nagle zaczyna się źle czuć.

Gdy dochodzi do siebie, wyznaje Mostowiakównie, że jest nieuleczalnie chora i ma przed sobą tylko kilka lat życia. Prosi jednak dziewczynę, by nawet słowem nie wspominała o tym Frankowi. Natalia przyrzeka dyskrecję.

Olga po raz kolejny zwraca się do Piotrka o pomoc

Tym razem chodzi o problemy dziewczyny w szkole – Górecka nie radzi sobie z matematyką. By nie denerwować ojca, chce by Zduński, jako asystent biznesmena, poszedł na wywiadówkę. Prawnik jednak odmawia. Jedyne rozwiązanie, jakie może zaproponować dziewczynie, to korepetycje. Olga po dłuższym wahaniu w końcu przystaje na taki układ. Tymczasem w domu Ali i Pawła wysiada ogrzewanie. Dlatego też żona Zduńskiego przenosi się na cały dzień do siedliska.

W czasie rozmowy z Anną żali się, że nadal chce wyjechać z Grabiny. Jest znudzona i czuje, że nie rozwija się zawodowo. Niedługo później Gruszyńska proponuje kobiecie tymczasową posadę – miałaby zastąpić Marzenkę, która chce wyjechać z Andrzejem na wymarzony urlop. W tym czasie Basia w końcu wraca do szkoły. Spotyka tam Kubę. Chłopiec wyznaje jej, że jego rodzice postanowili spróbować znowu być razem, ale on nie jest z tego zadowolony.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama