Reklama

M jak miłość. W sieci kłamstw

Czwartek, 14 kwietnia 2016 (09:34)

Tomek (Andrzej Młynarczyk) postanowi oświadczyć się Asi (Barbara Kurdej-Szatan) i wyjawić jej prawdę o tym, co go łączy z Agnieszką (Magdalena Walach). Lecz – zamiast tego – znów okłamie ukochaną!

Asia widziała, jak wychodziłeś od Agnieszki. Już chyba wie o wszystkim – słowa Marcina (Mikołaj Roznerski) podziałają na Tomka jak kubeł zimnej wody. Będzie żałował, że sam nie powiedział Joannie o tym, że jest ojcem Helenki (Krystian Drescher). Jest przerażony, bo nie wie, jak zareaguje jego ukochana!  

Kolejne kłamstwa

Gdy Chodakowscy wejdą razem do mieszkania Tomka, Asia nie da po sobie poznać, że wie, gdzie jej ukochany spędził wieczór tuż po powrocie z Hiszpanii. Ale bratanek po raz kolejny uratuje skórę wujowi!

– Sorry, że ci go podebrałem, ściągnąłem go do siebie na konsultacje – skłamie jak z nut Marcin. Co więcej, doda, iż to on namówił stryja na odwiedzenie Agnieszki.

– Głupio by było nie zajrzeć – powie. Tarnowska wyzna ukochanemu, że podejrzewała go, iż po powrocie do Warszawy od razu pobiegł do Olszewskiej. – Pojechałam za tobą, chyba zaczynam wariować – szepnie mu do ucha.

– To wszystko przez to, że tak długo nie ma cię w domu – doda, ledwo powstrzymując łzy. W tej sytuacji Tomek, który zamierzał przyznać się jej do wszystkiego, zrezygnuje z wyjawienia prawdy…

Żadnych wątpliwości

Rano Joanna zapyta Chodakowskiego o apaszkę, którą poprzedniego dnia widziała na szyi Olszewskiej. – Niemal identyczną kupiłeś Zosi – stwierdzi. Tomek znów ją okłamie. – Kupiłem też taką samą dla Maryli, ale prosto z lotniska musiałem pojechać do pracy i tam wpadliśmy na siebie – zacznie się nieporadnie tłumaczyć.

– Miałem pluszaka dla Helenki, no i Aga załapała się przy okazji – brnąć będzie w kłamstwach, rozkładając ręce w przepraszającym geście. Zda sobie jednak sprawę, że nie chce już dłużej oszukiwać Asi. Podejmie ważną decyzję i, aby zrealizować swój plan, odwiedzi sklep jubilerski. Tym razem kupi pierścionek zaręczynowy.

– Nie mam już żadnych wątpliwości – zażartuje, gdy ekspedientka zapyta go, czy jest pewny decyzji…

Obietnica bez pokrycia

Postanowi też załatwić jeszcze jedną, nie dającą mu spokoju sprawę. Spotka się z Marcinem, by podziękować mu za alibi i uratowanie z opresji. – Powiem Joasi całą prawdę – zadeklaruje i obieca, że zrobi to natychmiast po powrocie do domu.

Nie wywiąże się jednak z danego bratankowi słowa od razu z powodu nieoczekiwanego wyznania ukochanej! – Przepraszam, że w ciebie zwątpiłam. Przecież ktoś taki jak ty nie mógłby mnie okłamać ani zdradzić.

Jak mogłam podejrzewać, że coś cię łączy z Agnieszką? – usłyszy od Joanny. Tomkowi zrobi się bardzo przykro, ale, choć dręczony wyrzutami sumienia, znów wyjedzie do Barcelony, nie przyznając się swojej dziewczynie do błędów, jakie popełnił…

Kiedy w końcu uzna, iż nadszedł czas, by wyjawić Asi, że jest tatą Helenki i z Agnieszką łączy go jednak bardzo wiele?

Wielka afera w internecie

Mateusz (Krystian Domagała) i Antek (Kuba Jankiewicz), chcąc ukarać kolegę dręczącego Basię (Gabrysia Raczyńska), zamieszczą w internecie ośmieszający chłopaka filmik. Kiedy jednak przeczytają pełne hejtu komentarze, zrozumieją, że przesadzili. Ich nauczycielka zadzwoni do Marka (Kacper Kuszewski), by poinformować go o incydencie.

– Ojciec tego ucznia żąda jak najszybszego usunięcia nagrania i straszy policją, sądem – powie Mostowiakowi, a ten postanowi poważnie rozmówić się z chłopcami. – Jak mogliście tak ostro i podle zaatakować! – zacznie.

– Co wy macie w głowach? – doda i poleci synom, by natychmiast naprawili to, co zrobili. Oni jednak będą bezradni. Udostępniony bowiem na profilach wielu użytkowników filmik zacznie żyć w sieci własnym życiem. Czy uda się go wykasować?

Franek kontra złodzieje

Franek (Piotr Nerlewski) bardzo się przejmie faktem, że na podległych mu terenach dochodzi do coraz częstszych przypadków nielegalnej wycinki drzew.

– Zabawa się skończyła, teraz się za nich weźmiemy – stwierdzi kategorycznie w rozmowie z podleśniczym. Wieść o tym, że młody leśnik zamierza wypowiedzieć wojnę kłusownikom i złodziejom drewna, a w dodatku poprosił o pomoc policjanta Staszka Popławskiego (Sławomir Holland), szybko dotrze do Glińskiego (Grzegorz Kucias). Jego wspólnik zaproponuje, by przez jakiś czas nie rzucali się Zarzyckiemu w oczy.

– A co z zamówieniem na te stare dęby? Wystraszyłeś się gówniarza? Młody już raz nam się wywinął, ale jak mi wejdzie w drogę… – Gliński nie będzie miał zamiaru poddać się bez walki. Czy Frankowi uda się wygrać tę wojnę?

Anna ma guza piersi!

Paraliżujący strach zawładnie Anną (Tamara Arciuch), gdy wyczuje pod palcami guzek w swej lewej piersi. Długo nie będzie chciała powiedzieć Wernerowi (Jacek Kopczyński), co jest powodem jej złego samopoczucia. – Dlaczego nie poszłaś z tym do lekarza? – zapyta Adam, kiedy w końcu wyzna mu prawdę.

– Chodź, od razu pojedziemy – zarządzi mecenas, a widząc zdecydowany opór narzeczonej, weźmie ją na ręce i zaniesie do samochodu. W przychodni Gruszyńska podda się mammografii, ale niestety nie dostanie opisu wyników badania od razu.

– Mam się zgłosić za kilka dni – wyszepcze Adamowi i doda, że do tego czasu osiwieje. Werner zapewni ją o swej bezgranicznej miłości. – Poczekajmy spokojnie – zacznie ją uspokajać. Czy będzie miał rację, twierdząc, że guzek w piersi Anny to nic groźnego?

Nowe zajęcia Andrzejka

Dwie przebywające w siedlisku kuracjuszki dołączą pewnego razu do trenujących przed domem Adama (Jacek Kopczyński) i Andrzejka (Tomasz Oświeciński). Będą zachwycone ćwiczeniami na rozciąganie mięśni i podekscytowane widokiem muskularnego trenera.

Werner uzna, że zatrudnienie Lisieckiego w charakterze instruktora może stać się dodatkową atrakcją oraz przyciągnąć nowych gości – i natychmiast wcieli w życie ten pomysł. Andrzejek z entuzjazmem przyjmie nową posadę i od razu zapędzi odpoczywające w Grabinie panie z Grójca do ćwiczeń. Zaproponuje też swoje usługi… Basi (Gabrysia Raczyńska).

– Gdybyś chciała, mogę cię przyprowadzać i odprowadzać do szkoły – powie jej. – Chce pan być moim bodyguardem? – zdziwi się córka Ali (Olga Frycz), ale obieca, że rozważy ofertę siłacza.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama