Reklama

Mali giganci. Bitwa drużyn

Wtorek, 31 marca 2015 (13:30)

Piękny śpiew, świetny taniec i niesamowicie rozgadane buzie. Uczestników niezwykłego talent-show czeka prawdziwy pojedynek. Ich trenerzy zdradzili nam, jak motywują i wspierają swoich podopiecznych.

Tutaj główną rolę grają najmłodsi – utalentowane dzieciaki, które swoimi umiejętnościami tanecznymi, wokalnymi oraz erudycją są w stanie zadziwić i zawstydzić niejednego dorosłego!

Składy już ustalone

Przed uczestnikami „Małych gigantów” wcale niemałe emocje. Zostały skompletowane drużyny młodych-zdolnych, które będą teraz między sobą toczyć bój na talenty.

Powstało 6 teamów, a w każdym znalazł się jeden wokalista, para taneczna i jeden showman. Pod okiem trenerów Opiekunami drużyn zostali: Natalia Lesz, Ula Chincz, Aneta Todorczuk-Perchuć, Olivier Janiak, Czesław Mozil oraz Piotr Rubik.

Trenerzy do każdego odcinka przygotują swój zespół tak, by jak najlepiej zaprezentował się przed jurorami – Agnieszką Chylińską, Katarzyną Bujakiewicz i Kubą Wojewódzkim. Teamy za każdy występ otrzymają od sędziów punkty. Ten, który w danym odcinku zgromadzi ich najmniej, odpadnie z programu, zabierając ze sobą nagrodę pocieszenia.

W finale do boju staną dwie drużyny oraz ich trenerzy. Jest o co walczyć, bo nagrodą jest wycieczka do Disneylandu!

Motywacja oraz inspiracja

Teraz uczestników i ich mistrzów czekają intensywne przygotowania. – Praca z dziećmi to przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Trzeba być czujnym i delikatnym, aby przypadkiem nie zniechęcić dziecka do dalszych starań – mówi piosenkarka Natalia Lesz, trenerka „Tytanów”. Czy zapanowanie nad temperamentem uczestników to trudna sprawa?

Nawet jeśli, to aktorka Aneta Todorczuk-Perchuć ma wypróbowane metody. – Jak ma się w domu dwójkę pełnych pomysłów dzieci, psa i męża, to trójka zdolnych i rozsądnych dziewczynek nie jest problemem – przyznaje trenerka „Czadersów”.

Swoją metodę ma także dziennikarz Olivier Janiak, pracujący z drużyną „Wymiataczy”. – Nieustannie przekonuję podopiecznych, by skupili się na sobie. Nie warto myśleć o ocenach, jurorach, widzach, bo ich opinie są niezbadane. Pełen optymizmu jest także muzyk Czesław Mozil.

– Dzieciaki mają wielką osobowość i nie należy ich zmieniać. Można je tylko odpowiednio inspirować, one same wybiorą, co chcą – wyjaśnia odpowiedzialny za „Gang Olafa”.

Praca zespołowa

– To wspaniałe dzieciaki – mówi Piotr Rubik opiekujący się, a jakże, „Kliką Rubika”. – Kibicuję im całym sercem. Jesteśmy naprawdę jedną drużyną – wyjaśnia muzyk.

– Mam mnóstwo radości z tego, że mogę im towarzyszyć i być częścią wspaniałego spektaklu, który tworzą – dodaje dziennikarka Ula Chincz, szefowa „Supermocnych”.

JOANNA BOGIEL-JAŻDŻYK

Piotr Rubik. Klinika Rubika

Tę drużynę tworzą dwie pary. Taniec prezentować będą 11-latkowie Nina Nowakowska z Łodzi i Adam Dróżdż z Brzezin, którzy od 2 lat razem występują na parkiecie. Drugi duet to 5-latki Kinga Wieczorek i Staś Neel Borek, którzy wystąpią w kategorii show. Stworzyli duet na specjalne życzenie jurorki Agnieszki Chylińskiej. Śpiewać będzie 12-letnia Olivia Wieczorek z Golina.

– Realizacja show zbiegła się z przygotowaniami do mojego koncertu i płyty dla dzieci „Karuzela z marzeniami”. Już widzę, że trafiliśmy na niezwykłe talenty, które z przyjemnością zaproszę do projektu, by razem ze mną wystąpiły na scenie – zapowiada Piotr Rubik.

– Nawet gdy odpadną z programu, mamy wspólny cel, więc łatwiej będzie przeżyć te ogromne emocje.

Urszula Chincz. Supermocni

Do damskiej drużyny dziennikarki zakwalifikowały się: 11-letnia warszawianka Laura Kowalska i jej równolatka – Julia Mikulska z Zabrza. Dziewczynki będą występować jako duet taneczno-akrobatyczny.

W kategorii talentu wokalnego „Supermocnych” będzie reprezentować także 11-letnia Amelka Dubanowska z Biskupca Pomorskiego oraz, najmłodsza z teamu, 6-letnia Ania Wieleńska z Kielc.

Amelia, bardzo dojrzale śpiewa, Julia i Laura, tworzą duet, który sprawia, że wszystkim „podryguje nóżka”, a mała Ania wzrusza swoim talentem wokalnym i recytatorskim – przyznaje trenerka grupy Urszula Chincz.

– Każda z tych dziewczynek przekazuje emocje na swój sposób i ta różnorodność jest wspaniała.

Aneta Todorczuk-Perchuć. Czadersi

Aktorka została trenerką 11-letniej Angele Villanueva Jara z Krakowa, u której talent muzyczny ujawnił się w bardzo wczesnym dzieciństwie. Dziewczynka trenuje również akrobatykę sportową. W „Czadersach” jest także jej śpiewająca rówieśniczka – Alicja Rega z Łysej Góry oraz 6-letnia lublinianka Wiktoria Gąbka – prawdziwa showmanka.

– Trafiły mi się trzy wyjątkowo utalentowane dziewczynki – przyznaje Aneta Todorczuk-Perchuć. – Alicja ma głos jak dzwoneczek, śpiewa tak czysto, że wciąż nie mogę uwierzyć, że w wieku 11 lat to możliwe.

Angele to wszechstronnie utalentowana tancerka, akrobatka, skrzypaczka, która jest według mnie scenicznym zjawiskiem, a Wiktoria to uroczy kosmos sam w sobie.

Czesław Mozil. Gang Olafa

Team piosenkarza to: 9-letni Filip Okoński z Gliwic, któremu muzyka towarzyszy od urodzenia i 7-letnia Małgosia Mundzik z Warszawy, która marzy o tym, by zostać wielką gwiazdą. W drużynie są także 12-latek Kacper Dąbkowski z Ząbek oraz 11-letnia Małgosia Kowal z Warszawy.

Poznali się na turniejach tańca towarzyskiego. Od 3 miesięcy tańczą razem w parze.

– Na studiach prowadziłem warsztaty muzyczne dla małolatów i rodziców z dziećmi. Uczyłem w szkole muzycznej, a dzisiaj odwiedzam różne fundacje, gdzie prowadzę warsztaty – mówi o pracy z maluchami trener grupy. – Świat dzieci jest mi bardzo bliski.

Natalia Lesz. Tytani

Drużynę wokalistki tworzą: 6-letnia Maja Hołowacz z Gryfic, której pasją jest taniec, 10-letni Gracjan Woch z Sulejowa, który na potrzeby programu stworzył taneczny hip hopowy duet z 12-letnim Kubą Samograckim z Małkowic oraz 9-letnia Julia Totoszko z Gdyni, która śpiewa niemal od niemowlęctwa.

– Będę zwracać uwagę na to, żeby dzieci nie traktowaly swojego udziału w programie zbyt serio – mówi o swoich podopiecznych Natalia Lesz.

– Mamy się tutaj przede wszystkim dobrze bawić. Udział w „Małych gigantach” to dla nas wszystkich wielka przygoda, którą będziemy wspominać jeszcze bardzo długo.

Olivier Janiak. Wymiatacze

Dziennikarz opiekuje się tanecznym duetem: 9-letnią Weroniką Osińską z Pszczyny - specjalistką od baletu i... hip hopu, która na potrzeby programu tańczyć będzie w parze z Dawidem Sundriani, 11-latkiem z Warszawy.

Ponadto w drużynie są: znakomita wokalistka 12-letnia Zuzanna Jurkiewicz z Żagania i malutka, 5-letnia Sara Plaszczyk z Wrocławia, dla której występy sceniczne to niemal codzienność.

– Ekipę mam naprawdę cudowną – ocenia swoją grupę Olivier Janiak. – Żartami, radością i zabawą, motywuję swoich gigantów. Tylko w ten sposób można pomóc małym, młodziutkim uczestnikom programu zapomnieć o tremie, która rzecz jasna im towarzyszy. Tłumaczę im, by myśleli o sobie i tym, co naprawdę pięknie potrafią robić.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama