Reklama

Misja pies! Gwiazdy adoptują czworonogi

Czwartek, 2 kwietnia 2015 (15:30)

Gwiazdy wrażliwe na losy naszych futrzanych braci mniejszych zaadoptują siedem psów „po przejściach”, dając im – już na zawsze! – miejsce w swoich domach i sercach. Potem pod okiem specjalistów pomogą im zwalczyć traumy oraz opanować nowe zachowania.

Takiego programu jeszcze nie było! Dwójka zaprasza na przygody psiaków ze schronisk i ich nowych opiekunów – ambasadorów kampanii na rzecz odpowiedzialnej adopcji zwierząt. Co tydzień zwierzaki popiszą się nowymi umiejętnościami. Zwycięska para odcinka przekaże wybranemu schronisku m.in. zapas karmy.

W finale dwunożny przyjaciel najwyżej ocenionego psa wskaże zaś schronisko, które otrzyma... wyposażenie gabinetu weterynaryjnego!

Program prowadzi Marzena Rogalska. W jury zasiadają Olga Frycz, Michał Olszański oraz słynny youtuber Sylwester Wardęga. Jako eksperci radzą behawiorystka Katarzyna Bargiełowska i weterynarz Michał Ceregrzyn.

Uwaga! Już 29 marca rusza platforma Psadoptuj.pl. Jeśli nie są Państwo obojętni na losy doświadczonych przez życie czworonogów, warto tam zajrzeć, a kto wie, może nawet przygarnąć psa.

MAM

Posłuszny. Dawid Zawadzki i Brego

Telewidzowie znają Dawida Zawadzkiego z seriali „O mnie się nie martw”, „Misja Afganistan“ oraz „Przepis na życie”, a także z bijącego rekordy popularności, nowego przeboju telewizyjnej Jedynki – „Strażaków”. 

Zaadoptowany przez aktora podpalany Brego to energiczny, wesoły, bardzo miły i pojętny psiak. Na ludzi reaguje przyjaźnie, na inne psy... nieco mniej, ale jest karny i posłuszny. Lubi zabawę, szczególnie z piłką. W nowym domu dołączył do stada trzech starszych owczarków niemieckich.

– Nie jestem właścicielem psów, jestem ich przewodnikiem. W programie chciałbym podzielić się wiedzą, jaką zdobyłem przez lata uczęszczania na kursy behawiorystyki zwierząt i doświadczeniem w wychowywaniu psów własnych i cudzych.

Mam nadzieję, że nasz program stanie się nie tylko dobrą rozrywką dla widzów, ale będzie uczył mądrego i dobrego traktowania zwierząt ze schronisk – zdradza ten zapalony wielbiciel psów.

Nieśmiała. Agnieszka Włodarczyk i Tosia

Agnieszkę Włodarczyk znamy od bardzo dawna – z filmów „Sara”, „E=mc2”, seriali „Plebania”, „Zostać miss” i programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Ma świetny, mocny głos! Aktorka, piosenkarka, laureatka nagrody TOP for DOG 2014 w kat. Osobowość Roku, uczestniczyła w kampanii przeciwko wykorzystywaniu zwierząt do celów doświadczalnych „One czują tak jak my”.

Jej psiak to Tosia, znaleziona w lesie razem ze szczeniakami. W schroniskach spędziła połowę życia. Jest delikatna, wycofana, zdystansowana. Stopniowo otwiera się na ludzi i inne zwierzaki. W nowym domu mieszka z psem i... dwoma kotami.

– Mam nadzieję, że dzięki „Przygarnij mnie” wzrośnie liczba adopcji zwierząt bezdomnych. W tej chwili tylko w schronisku „Na Paluchu” jest ok. 1500 bezpańskich psów. A przecież psiak adoptowany nie jest gorszy od rasowego. Wpieram ten projekt całym sercem! – wyznaje.

Uśmiechnięty. Kamil Nosel i Dżunior

Właściciel charakterystycznych okularów w grubej oprawie to Kamil Nosel, dziennikarz Radia Zet. Prowadzi tam autorski program „Nosel kręci w Radiu Zet”, w którym wkręca mniej lub bardziej znane osobistości.

Miłośnik zwierząt. Od dawna chciał zaadoptować psa ze schroniska. W ramach kampanii na rzecz odpowiedzialnej adopcji przygarnął Dżuniora. Ten biały pies z czarnymi łatkami jest zabawny i ruchliwy. W dodatku wyraźnie się uśmiecha. Uwielbia wszystko i wszystkich – szczególnie zabawy z Kamilem i innymi psami.

Lubi zwracać na siebie uwagę, a ponad wszystko kocha pieszczoty (masowanie po brzuchu!): – Każdy pies chciałby mieć własny szczęśliwy dom. Nikt, tak jak nasz pies, nie oszaleje ze szczęścia tylko dlatego, że nas widzi. Dla niego zawsze będziesz najwspanialszą osobą na świecie. Adoptowany pies będzie chciał być tam, gdzie ty. Nikt nie kocha tak, jak pies. Nikogo nie da się tak kochać, jak psa – mówi.

Dominująca. Marcelina Zawadzka i Abi

Piękna i z wielkim sercem – taka jest Marcelina Zawadzka. W 2011 roku sięgnęła po tytuł „Miss Polonia”. Reprezentowała Polskę w konkursie „Miss Universe 2012”, kwalifikując się do czołowej szesnastki jako pierwsza Polka od 1989 roku. Modelka.

Miłośniczka czworonogów, zaangażowana w akcje charytatywne wspierające schroniska dla zwierząt. Zdecydowała się przygarnąć elegancką psią damę o pięknych oczach. Suczka Abi ma silny charakter, lubi dominować.

– Odkąd pamiętam, w moim domu były zwierzęta: sześć psów, dziewięć kotów, szczury, myszy, żółw, kanarek i gołąbek. Kiedy przyjechałam do Warszawy, mieszkałam w wynajętych mieszkaniach. Ze względu na tryb życia, nie mogłam mieć zwierząt, choć bardzo mi ich brakowało. Kiedy zamieszkałam z siostra Karoliną, która ma kotkę Lolę, postanowiłam, że skoro jest już kot, to musi być i pies, żeby żyły jak pies z kotem, czyli zgodnie.

Na udział w programie zdecydowałam się, gdyż podjęłam ważną decyzję, że chcę mieć psa i chcę, aby pies miał mnie – przyznaje pani Marcelina.

Pojętny. Rafał Mroczek i Lizak

Rola Pawła Zduńskiego w serialu „M jak miłość” przyniosła mu ogromną sympatię telewidzów. Pasjonat piłki nożnej, od lat gra m.in. w Reprezentacji Artystów Polskich. Brał również udział w programie „Gwiazdy tańczą na lodzie”.

Lizak trafił do schroniska w ostatnie święta Bożego Narodzenia, zabrany z ulicy przez straż miejską. Jak każdy młody psiak lubi się bawić. Bardzo przyjazny. Szybko się uczy. – Kiedy byłem dzieckiem, duże wrażenie wywarło na mnie opowiadanie „O psie, który jeździł koleją” – o tym, jak wiernym towarzyszem człowieka potrafi być pies. 

Pyśka – suczka, którą przygarnęliśmy z rodzicami – odwdzięczała się nam bezgranicznym oddaniem. Teraz, kiedy mam własny dom, pora żeby i w nim zagościł czworonożny przyjaciel. Byłem w schronisku i widziałem, jak psy czekają, żeby ktoś je przygarnął. Zdecydowałem się to zrobić, bo kocham zwierzęta. Dają mi dużo wewnętrznego spokoju – mówi.

Najmłodszy. Leszek Stanek i Vader

Pan to Leszek Stanek – choreograf, tancerz, aktor scen muzycznych, znany z serialu „Tancerze”. Założył „Studio Teatru Fizycznego”. Jest jednym z uczestników akcji „Kupując pomagasz!” na rzecz psów i kotów przebywających w schroniskach, organizowanej z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

Pomaga także nieco większym czworonogom, działając w Fundacji Pegasus, ratującej życie koniom. Pies to Vader. Malutki czarny zawadiaka, którego zaadoptował Leszek, zachwycił już przed emisją 1. odcinka. Lord Vader, dla przyjaciół Zębuszek, to najmłodszy uczestnik programu.

Urodził się z wadą genetyczną: nie ma górnej wargi. Dzięki niezwykłemu wyglądowi zyskuje ogromną sympatię. Został znaleziony na ulicy razem z bratem. Jest ciekawski, wesoły i dość hałaśliwy. – To okazja do uratowania kolejnego psiaka, a przy tym pokazania innym, jak ważne jest to, by pomagać naszym braciom mniejszym. Nic na tym nie tracimy. Przeciwnie, zyskujemy kompana na dobre i na złe, który nas bezinteresownie kocha – zachęca.

Zwinna. Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Lejla

Uwielbiana przez naszych Czytelników aktorka. Popularność przyniosła jej rola Grażyny Lubicz w telenoweli „Klan”. Kocha psy, chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych na rzecz zwierząt. Jej nowa podopieczna Lejla jest małym owczarkiem z białym krawatem i klapniętym uszkiem.

Połowę życia spędziła w schronisku. Lubi biegać. Zwinna, przyjacielska i wesoła, choć potrzebuje czasu na oswojenie się z otoczeniem.

– Trzeba tak niewiele, by pomóc zwierzętom ze schronisk. Psy mają ogromną szlachetność. A bezdomność zwierząt niestety nie bierze się znikąd. To my, ludzie jesteśmy temu winni i sami powinniśmy to szybko zmienić – tłumaczy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama