Reklama

Na dobre i na złe. Anemia czy ciąża?

Wtorek, 5 kwietnia 2016 (13:34)

Wyniki badań krwi Julki (Aleksandra Hamkało) nie pozostawią żadnych złudzeń – lekarka ma anemię! To jednak nie jedyny problem, z jakim Burska będzie musiała się teraz uporać.

Julka przypadkowo ukłuje się w palec igłą wyciągniętą z głowy pacjenta, który wyglądał na osobę będącą pod wpływem dopalaczy. Witek (Bartosz Opania) przerażony, że Burska może zarazić się jakąś groźną chorobą, zleci natychmiastowe wykonanie badań krwi lekarki.

– Pewnie nic ci nie będzie, ale trzeba to sprawdzić – zawyrokuje Latoszek. Myśl, że grozi jej niebezpieczeństwo, wręcz sparaliżuje Julkę.

Badanie do poprawki

Choć Witek będzie robił wszystko, aby ją uspokoić, strach przed zarażeniem wirusem HIV albo HCV sprawi, że Burska nie zgodzi się czekać na wyniki badań mężczyzny, którego igłą się ukłuła i od razu po przyjęciu leków antyretrowirusowych pobiegnie do laboratorium.

Okaże się na szczęście, że pacjent nie jest nosicielem żadnych zakaźnych wirusów.

– Ale wyszła ci słaba morfologia, więc musimy poszerzyć badania – poinformuje Julkę Latoszek z troską w głosie, a ona bez wahania wyrazi na to zgodę. Zadowolona, że nic jej nie grozi, wróci do swych obowiązków i zapomni o całej sytuacji. Po powrocie do domu nie będzie jednak czuła się najlepiej.

Zostaną rodzicami?

Zanim Witek wyjdzie ze szpitala po zakończonym dyżurze, pielęgniarka siedząca w recepcji poinformuje go, że są już wyniki badań doktor Burskiej. Latoszek sięgnie po nie i zacznie uważnie analizować. Godzinę później, obładowany siatkami pełnymi zakupów, zapuka do drzwi mieszkania Julki.

– Wątróbka, kaszanka, płucka? Ja nie jadam takich rzeczy! – skrzywi się lekarka na widok przyniesionych przez Witka sprawunków. – Będziesz musiała zacząć, masz anemię – stwierdzi Latoszek, co Burska skwituje żartem, że wystarczą tabletki z żelazem i czerwone wino, by pozbyć się niedokrwistości.

– W twoim stanie to wykluczone – usłyszy w odpowiedzi i w jednej chwili zrozumie, że anemia to nie jedyny jej problem. – Jestem w ciąży? – zapyta z niedowierzaniem, patrząc prosto w oczy równie jak ona blademu Witkowi.

A.IM

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama