Reklama

Na dobre i na złe. Dwie na jednego

Środa, 18 maja 2016 (11:35)

Adam (Grzegorz Daukszewicz) nie zrezygnuje ze spotkań z Anetą (Natalia Rybicka) i doprowadzi tym Wiki (Katarzyna Dąbrowska) do wytoczenia przeciw rywalce naprawdę ostrych dział!

Consalida bardzo się zdenerwuje na Adama, gdy ten wyzna, że umówił ich z prawnikiem w sprawie jej rozwodu. – Od dwóch miesięcy nic nie zrobiłaś... – zacznie tłumaczyć ukochanej Krajewski, ale to tylko jeszcze bardziej ją rozdrażni. Po rozmowie z Wiki Adam pojedzie na siłownię, gdzie wpadnie na czekającą na niego Anetę. Ich trening zakończy się dotkliwą kontuzją lekarza...

Będą pracowały razem

– Przepraszam, nie chciałam... Mam nadzieję, że nic ci nie złamałam? – Aneta z troską pochyli się nad Adamem, a chwilę później w szatni bardzo profesjonalnie zajmie się nadwerężoną ręką lekarza. – Uwaga, tylko się nie zakochaj – poradzi Krajewskiemu obserwujący ich chłopak. Po odreagowaniu na swym sparingpartnerze stresu związanego ze zwolnieniem jej z firmy farmaceutycznej, Aneta zjawi się w Leśnej Górze i... stanie oko w oko z Wiktorią.

– Szukam pracy – zaskoczy Consalidę nieoczekiwanym wyznaniem i przypomni, że jest rehabilitantką i ma specjalizację w dziedzinie leczenia urazów sportowych. Wiki zaniepokoi to, że jeśli Aneta dostanie etat w szpitalu, będzie w stałym kontakcie z jej narzeczonym. Gniewosz zauważy błysk w oczach pani ordynator, ale skwituje go tylko rozbrajającym uśmiechem.

– Już dawno powinnam złożyć te papiery – powie wieczorem Wiktoria Adamowi, czując, że ponowne pojawienie się w ich życiu Anety może mieć fatalny w skutkach wpływ na jej związek z Krajewskim. – Tak bardzo chciałbym cię mieć tylko dla siebie – usłyszy.

Co jest grane

Dopiero jakiś czas później Wiki zauważy, że Adam ma poważny problem z nadgarstkiem. – Możesz mi powiedzieć, co właściwie jest grane? – zapyta go, a on po chwili zastanowienia przyzna, że doznał kontuzji podczas sparingu z Anetą.

Consalida zrozumie, że rywalka już zaczęła działać i że nie zamierza odpuścić jej facetowi...

Na szczęście Wiktoria zda sobie sprawę, co powinna zrobić, by wygrać z młodszą od niej kobietą. Otóż musi – i to tak szybko, jak to tylko możliwe – sfinalizować rozwód z Tomaszem (Ireneusz Czop).

Zuza wyjeżdża do Włoch

Fantastyczna propozycja udziału w szkoleniu organizowanym przez WHO we Włoszech, którą Tretter (Piotr Garlicki) złoży dr Zuzie Krakowiak (Julia Kamińska), bardzo ucieszy młodą lekarkę. – Niesienie pomocy ma pani we krwi – uzasadni swój wybór dyrektor szpitala, gdy Zuza zapyta go wprost, dlaczego uważa, że to właśnie ona powinna pojechać do Ivrei.

– Poza obowiązkami będzie pani miała okazję zobaczyć piękne krajobrazy – zażartuje Stefan, nie wiedząc, że najprawdopodobniej jeszcze tego samego dnia Zuza da mu powód do natychmiastowego zwolnienia jej z pracy! Lekarka, choć nieświadomie, złamie wszystkie zasady panujące w szpitalu, ale czy rzeczywiście będzie musiała pożegnać się z Leśną Górą na zawsze?

Kłótnia o losy chorego

Była i obecna żona przywiezionego do Leśnej Góry Karola (Maciej Maciejewski) spotkają się przy łóżku chorego i niemal skoczą sobie do oczu, by w ten sposób rozstrzygnąć, która z nich powinna być informowana o leczeniu mężczyzny w pierwszej kolejności. Daria (Joanna Osyda) uzna, że skoro ona jest „aktualną” żoną, to Urszula (Weronika Nockowska) nie ma żadnych praw i musi przestać wtrącać się w nie swoje sprawy!

– Zawsze, gdy coś się dzieje, dzwoni do ciebie, a przecież już dwa lata nie jesteście ze sobą – stwierdzi Daria z pretensją. – Zrozum, mamy dzieci... Nie próbuję ci go odbić – powie przepraszającym tonem Urszula. Czy kobiety dojdą do porozumienia i pojednają się dla dobra ich ukochanego?

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama