Reklama

Na dobre i na złe. Komplikacje po operacji Sylwii

Piątek, 13 maja 2016 (13:35)

Podczas przeprowadzanej przez prof. Artura Barta operacji mózgu Sylwia będzie miała poważny atak epilepsji. Po wybudzeniu z narkozy nie pozna Krzysztofa.

Myśl, że jakiś obcy facet będzie grzebał w jej mózgu, nie na żarty wystraszy Sylwię (Magdalena Turczeniewicz). Krzysztof Radwan (Mateusz Damięcki) zaproponuje więc, by razem spędzili wieczór poprzedzający jej operację.

– Gorąca herbata, znakomite towarzystwo... Niczego lepszego nie mogłam sobie życzyć – podziękuje Radwanowi Sylwia, a gdy lekarz zaproponuje, by została u niego na noc, będzie zadowolona, mogąc choć na chwilę zapomnieć o czekającym ją skomplikowanym zabiegu.

– Koniecznie uważaj na siebie jutro... – powie jej Krzysztof z czułością.

Stres na widok męża

– Będziesz tu, jak się obudzę? – zapyta Sylwia Radwana przed operacją. – Jestem, będę... – usłyszy. Chwilę później do jej pokoju wkroczy Robert (Bartosz Porczyk). – Jeszcze jestem twoim mężem, dlaczego mi nie powiedziałaś? – zapyta, ale Sylwia wyprosi go z sali, a Bartowi (Piotr Głowacki), który akurat pojawi się w drzwiach, powie, wskazując na Roberta: – Ten pan nie ma prawa tu być!

Profesor dostrzeże, że jego pacjentka jest bardzo zdenerwowana i zaproponuje, by przełożyli zabieg na inny termin. – Znam ryzyko. Operujmy – zdecyduje doktor Mróz.

Utrata pamięci

Niestety, w czasie operacji Sylwia dostanie nieoczekiwanego ataku padaczki. Bart nie straci jednak zimnej krwi. – Przeżyła stres w związku z wizytą męża, podejrzewałem niebezpieczeństwo i przygotowałem się – odpowie, gdy Wiki (Katarzyna Dąbrowska) zapyta go, czy wiedział, że podczas zabiegu może nastąpić atak.

Bart będzie pewny, że operacja się udała. – Wygląda na to, że doktor Mróz będzie jeszcze operować – powie zadowolony z siebie po zrobieniu kontrolnego EEG przed przewiezieniem pacjentki z sali operacyjnej na OIOM.

Po wybudzeniu z narkozy Sylwia bez problemu odpowie na kilka pytań Barta, ale na widok Krzysztofa, który przecież obiecał być przy niej po operacji, zrobi zdziwioną minę i zdezorientowana zapyta: – Gdzie jest mój mąż? Czy to możliwe, by doktor Mróz nie pamiętała, kim jest Radwan?

A.IM

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama