Reklama

Na dobre i na złe. Skutki romansu

Czwartek, 14 kwietnia 2016 (09:34)

Czy ktoś się domyśli, że Julka (Aleksandra Hamkało) miała romans ze światowej sławy neurochirurgiem Bartem (Piotr Głowacki), którego Tretter (Piotr Głowacki) zaprosi do Leśnej Góry?

Pojawienie się w Leśnej Górze Artura Barta zaskoczy Wiki (Katrzyna Dąbrowska) i jednocześnie przerazi Julkę. Jedna będzie przejęta perspektywą pracy u boku słynnego neurochirurga, druga przestraszy się, że na jaw wyjdzie jej wielki sekret!

Chirurg szowinista

Wiki już w trakcie pierwszej rozmowy z Bartem przeżyje wielkie rozczarowanie, bo Artur da jej do zrozumienia, że nie uznaje kobiet chirurgów.

– Zostałam odesłana do robienia kawy – powie Julce, a ta niespodziewanie zaskoczy ją doskonałą wiedzą na temat napoju, jaki zwykł pijać Bart. – Podwójne espresso z trzema łyżeczkami cukru i kroplą mleka? Zrobię, wiem jak – zaoferuje swą pomoc. Okaże się, że młoda lekarka i neurochirurg bardzo dobrze się znają.

– Uczył mnie w Niemczech parzenia kawy, wypełniania papierów i sprzątania bajzlu na biurku – wyzna Julka Tretterowi. Kiedy Artur ją zauważy, będzie w stanie wydusić z siebie tylko jej imię. – Julka? – zapyta z niedowierzaniem, ale ona zlekceważy go i zacznie rozmawiać z Wiktorią o pacjencie, czym doprowadzi Barta do wściekłości. Profesor wyładuje swoją złość na Wiki.

– Chirurgia to nie jest miejsce dla delikatnych dziewczynek – krzyknie. Ale Consalida ostro mu się postawi. – Chodzi panu o moją płeć? – zapyta, czując, że ma sprzymierzeńca w Julce. Nie będzie jednak wiedziała, że Burską i Barta łączyły w Niemczech nie tylko wspólne zajęcia, ale też romans, a może... ślub!

To jego dziecko

Po operacji profesor zostanie wreszcie sam na sam z Julką. – Tyle zachodu, żeby mnie tu ściągnąć, może więc się spotkamy? – zażartuje.

– Niczego od ciebie nie chcę – odpowie Burska, po czym po prostu zostawi go na korytarzu, nie informując, że właśnie dostała urlop i nie zamierza pojawić się w szpitalu przez kilka dni. Za nic na świecie nie będzie chciała przyznać mu się do tego, że być może jest ojcem dziecka, którego się spodziewa!

Czy długo skrywany sekret wreszcie wyjdzie na jaw? Jak Bart zareaguje, jeśli dowie się, że może zostanie niebawem ojcem?

Dwie nagrody dla Oli

Podczas wizyty w sekretariacie Julka (Aleksandra Hamkało) dostrzeże leżący na stole dyplom, który właśnie dostarczył do szpitala kurier. Znajdujący się na okładce napis nie pozostawi wątpliwości, kto jest adresatem przesyłki. „Wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w ginekologii plastycznej dla doktor Aleksandry Pietrzak” – przeczyta Burska.

– Mogę jej zanieść… I tak miałam do niej sprawę – zaproponuje sekretarce. Inną nagrodę – różowy plastikowy stetoskop – przyniosą Oli (Anna Karczmarczyk) Przemek (Marcin Rogacewicz) i Frania (Karolina Wanczys). – Za skończenie najtrudniejszego kursu z wyróżnieniem – powie Zapała, dając Oli do zrozumienia, iż nie muszą się już martwić tym, że mogą stracić córeczkę.

Tomasz wraca z wakacji

Wiki (Katarzyna Dąbrowska) będzie zaskoczona, gdy pewnego dnia zobaczy w szpitalu Rzepeckiego (Ireneusz Czop). – Kiedy wróciłeś? – zapyta, chcąc zagaić rozmowę.

Usłyszy, że jej były mąż jest na miejscu od dwóch dni, a podczas wypadu w góry bardzo wypoczął. – Zebrałem energię – zakończy swą relację z urlopu Tomasz, po czym poinformuje Consalidę, że do Polski wróciła także Blanka (Pola Gonciarz). – Ma bóle głowy, powinien ją zobaczyć laryngolog – stwierdzi.

– Zadzwoń do córki – poradzi Wiktorii. Rozmowę małżonków przerwie Bart (Piotr Głowacki). Wiki, przedstawiając neurochirurgowi Tomasza, odruchowo nazwie go mężem, ale skonsternowany Rzepecki szybko sprostuje pomyłkę i odejdzie do swoich obowiązków.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama