Reklama

Na Wspólnej. Daria i Adam zjawią się w domu seniora

Czwartek, 25 sierpnia 2016 (13:37)

Są takie sytuacje, kiedy trzeba się uciec do podstępu. Pan Stanisław (Wojciech Pokora), pragnąc zobaczyć dzieci, postanowi... udawać nieboszczyka.

Czasem warto mieć wspólnika. Do udziału w makabrycznym fortelu Niemirowicz zdoła namówić Monikę (Sylwia Gliwa), czyli swoją opiekunkę z domu spokojnej starości.

Któregoś dnia na jego wyraźną prośbę Cieślikowa zadzwoni do Darii (Joanna Kwiatkowska-Zduń), córki Stanisława, i ze smutkiem w głosie poinformuje ją o nagłej śmierci ojca.

Ta wiadomość głęboko poruszy kobietę. Oczywiście Daria obieca, że natychmiast zawiadomi o wszystkim swego brata Adama (Witold Szulc) i jeszcze tego samego dnia przyjedzie razem z nim do Warszawy, by zająć się pogrzebem ojca.

Serwus, dzieciaki!

I rzeczywiście, kilka godzin później rodzeństwo zjawi się w domu seniora. Monika przekaże im rzeczy osobiste Stanisława. Przeglądając je, Daria wybuchnie płaczem. Stara fotografia znad morza przywoła rodzeństwu wspomnienia wspólnych wakacji z tatą.

Daria drżącym głosem zapyta Monikę, czy ojciec mówił o nich coś przed śmiercią.

Niemal padnie zemdlona, gdy niespodziewanie w drzwiach stanie... pan Stanisław. Żywy i zdrowy senior przywita się z dziećmi ich starym pozdrowieniem. Adam zrobi ojcu wymówki, że zafundował im taki makabryczny żart.

– Nie rozumiem, jak mogłeś się posunąć do czegoś takiego względem własnych dzieci! – powie wyraźnie zbulwersowany i zgorszony.

To tylko fortel?

Pan Stanisław za wszelką cenę będzie usiłował uświadomić swojemu synowi, że to był jedyny sposób, by skłonić ich do przyjazdu. Wypomni im, że od miesięcy w ogóle go nie odwiedzali i nie interesowali się nim.

– Po prostu bałem się, że już nigdy was nie zobaczę – stwierdzi Niemirowicz. Daria przeprosi tatę za to, że sprawili mu z bratem taki ból, myśląc tylko o sobie. Natomiast Adam zarzuci Monice, że zgodziła się wziąć udział w głupiej farsie i ich zwyczajnie oszukała.

Na domiar złego zagrozi Cieślikowej konsekwencjami. Stanisław stanie w obronie swojej opiekunki i wspólniczki. – Monika nie jest niczemu winna – zaprotestuje.

– To ja wymyśliłem cały fortel. Zrobiłem to tylko po to, by zobaczyć dzieci, które tak kocham i za którymi bardzo, bardzo tęsknię. A Monice wolno było uciec się do kłamstwa dla tak szczytnego celu – wytłumaczy. Czy po takich wyjaśnieniach do Adama dotrze wreszcie, że ojciec tak naprawdę nie chciał ich wystraszyć ani sprawić im przykrości?

Maria kontra szajka

Podczas zakupów Maria (Bożena Dykiel) zauważy, że pewien młody człowiek brutalnie traktuje partnerkę. Postanowi zareagować. Powie, co myśli o jego zachowaniu. Ku jej zdumieniu, dziewczyna oznajmi, żeby się nie wtrącała, a chłopak obrzuci ją epitetami. Inny mężczyzna stanie w obronie Ziębowej i skarci młodych.

Maria podziękuje mu i stwierdzi, że nieczęsto można spotkać tak przyzwoitych ludzi. W domu Włodek (Mieczysław Hryniewicz) zauważy, że torebka żony jest przecięta. Maria dostrzeże, że zniknął jej portfel, klucze i dokumenty.

Dojdzie do wniosku, że mężczyzna, który stanął w jej obronie, działał w zmowie z młodymi i to on ją okradł. Nie będzie mogła sobie wybaczyć, że była tak naiwna. Włodek poradzi żonie, żeby zawiadomiła policję.

Od depilacji do kariery

Rozwieszając pranie Eliza (Katarzyna Chorzępa) znajdzie męskie stringi. Jak się okaże, należą do Norberta (Michał Malinowski). Nieźle się ubawi, słysząc od Sandry (Michalina Robakiewicz), że ich przyjaciele rozpoczęli karierę w zespole chippen- dalesów.

Dziewczyny zaczną drwić ze współlokatorów, przypominając im, z jaką pogardą sami wyrażali się o mężczyznach wykonujących podobną pracę.

Tymczasem Dawid (Dawid Ozdoba) zaproponuje Norbertowi udział w występie na wieczorze panieńskim przyjaciółki. Zaoferuje dobrą stawkę. Ten, przyciśnięty do muru, zgodzi się tańczyć w duecie z Brunem (Dawid Czupryński). Dawid wręczy chłopakom wizytówkę salonu kosmetycznego, w którym mają zrobić depilację. Bruno i Norbert nie będą tym zachwyceni...

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama