Reklama

Na Wspólnej. Monika pracuje w domu starców

Poniedziałek, 4 lipca 2016 (13:36)

Senatorowa Monika Cieślik (Sylwia Gliwa) zostanie skazana na sześć miesięcy ograniczenia wolności. W tym czasie ma pracować w placówce opiekuńczej dla osób starszych.

Kim jest Harry?

To ci dopiero niespodzianka! Harry Williams (Sean Palmer), brytyjski współlokator Kingi (Ilona Wrońska) i małego Ignasia (Bartek Kaszuba), którego Michał (Robert Kudelski) automatycznie uzna za nowego partnera życiowego Brzozowskiej, okaże się po prostu... jej dobrym kolegą! Jakież będzie zdziwienie Brzozowskiego, gdy dowie się, że jego rzekomy następca jest gejem i tylko wynajmuje u Kingi pokój. – Bardzo lubię Harry’ego i naprawdę świetnie nam się razem pracuje – wyjaśni Brzozowska.

– Mieszkamy razem, żeby obniżyć koszty utrzymania. Ale to wszystko... Jestem wolną kobietą… Czy to oznacza, że Kinga i Michał znów będą razem? I co na to Ignaś?

Producenci „Na Wspólnej” przygotowali na wakacje nie lada niespodziankę. Oto do obsady flagowej telenoweli TVN dołączył właśnie 82-letni Wojciech Pokora, wybitny aktor, który w swoim ogromnym dorobku ma m.in. takie seriale, jak: „Czterdziestolatek”, „Lalka”, „Kariera Nikodema Dyzmy” czy „Alternatywy 4”. Zobaczymy go w roli pana Stanisława, pen sjonariusza domu opieki, w którym podejmie pracę senatorowa Monika Cieślik.

Uroczy starszy pan

Po kurtuazyjnym powitaniu kierowniczka domu opieki wprowadzi Cieślikową w zakres obowiązków. – Oczekuję, że będzie pani dotrzymywała towarzystwa seniorom i w miarę możliwości służyła im pomocą – zapowie. Ponadto powierzy jej opiece starszego mężczyznę. Zapewni, że pan Stanisław to uroczy, kulturalny człowiek, ale potrzebuje dużo empatii i cierpliwości. Tymczasem pan Stanisław niezbyt wylewnie przywita się z nową opiekunką. Mrukliwie stwierdzi, że niepotrzebnie traci przy nim swój czas. Doda też szybko, że nie narzeka na brak towarzystwa.

– Fakty są takie, że dostałam skierowanie do tej pracy i nawet jeśli bardzo bym chciała, nie mogłabym z niej zrezygnować – wyjaśni rzeczowo Cieślikowa, na co Stanisław jeszcze bardziej się zirytuje. Nie będzie szczędził Monice cierpkich uwag. W końcu jednak ulegnie jej namowom i łaskawie zgodzi się, żeby zabrała go na krótki spacer. Kaprys senatorowej Niestety, podczas przechadzki pan Stanisław będzie nadąsany i złośliwy. Wygarnie Cieślikowej, że dobrze wie, kim jest – ona i jej mąż. Przypomni niechlubne postępki Moniki i zarzuci jej, że opiekuje się starcami tylko dla kaprysu, a w rzeczywistości jest zepsuta i próżna. W rewanżu Cieślikowa wytknie mu, że jest nieuprzejmy i zgryźliwy. Ale nie da się wyprowadzić z równowagi – mimo że panu Stanisławowi wyraźnie na tym będzie zależało.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama