Reklama

Na Wspólnej. Pomysłowy Roman

Wtorek, 12 lipca 2016 (14:36)

By przywrócić barwy związkowi z Honoratą (Aleksandra Konieczna), Roman (Waldemar Obłoza) najpierw zorganizuje napad na ukochaną, a potem... szarmancko poprosi ją o rękę.

Rozgoryczony Hoffer pożali się Włodkowi (Mieczysław Hryniewicz), że Honorata wciąż jest z niego niezadowolona. – Nie mogę zrozumieć, dlaczego, skoro jestem dokładnie taki sam, jak wtedy, gdy się poznaliśmy – powie Roman.

Jak ożywić związek?

Zięba oceni, że może w tym właśnie tkwi problem. By pomóc przyjacielowi, przyniesie mu kobiece pismo z artykułem o tym, jak ożywić związek, w który wkradła się rutyna. Obok różnych porad Hoffer znajdzie w nim sugestię, że kobiety lubią brutali. A Włodek pochwali się żonie (Bożena Dykiel), że podarował Romanowi jedno z pisemek, które trzyma dla klientek baru, bo jest w nim wiele ciekawych porad.

Maria skwituje, że nie warto ich brać na poważnie, bo są to wyssane z palca bzdury. Włodkowi zrzednie mina, ale nie zdąży uprzedzić przyjaciela, że może czekać go przykra niespodzianka.

Napad zamiast rutyny

Przed powrotem Honoraty do domu, Roman przebierze się i zgasi światło. W ciemnym pokoju znienacka zaatakuje Leśniewską, która dojrzy zamaskowanego mężczyznę i – niewiele myśląc – uderzy go jakimś przedmiotem oraz zacznie krzyczeć. Przeżyje szok, kiedy zorientuje się, że zamachowcem jest Roman!

– Co ci strzeliło do głowy? – zapyta, a Hoffer wyjaśni, że chciał wprowadzić jakąś odmianę w ich pożycie. – Sama przecież skarżyłaś się na rutynę – doda. Leśniewska stwierdzi, że dużo czasu upłynie, zanim wybaczy mu tak głupi numer...

Zdesperowany Roman poprosi ukochaną, żeby jasno sprecyzowała, jakiego zachowania od niego oczekuje. Leśniewską rozdrażni już sam fakt, że on zadaje jej takie pytania. Stwierdzi, że mężczyzna powinien w lot odgadywać pragnienia ukochanej kobiety, zwłaszcza że te nie zmieniają się od wieków.

Córka Marta (Joanna Jabłczyńska) poradzi strapionemu ojcu, żeby – zamiast główkować – pomyślał sercem, a wtedy wszystko stanie się dla niego jasne. Słowa córki sprawią, że Roman poczuje się jeszcze bardziej skołowany i przyzna, że trudno mu zrozumieć kobiety.

Nieoczekiwanie mały Ksawery (Maciej Hoppe) podsunie dziadkowi rozwiązanie problemu. Tym razem po powrocie do domu Honorata zastanie elegancko nakryty i przystrojony stół oraz Romana, który z poważną miną wyjdzie jej na powitanie.

Leśniewskiej przez myśl przejdzie, że może Hoffer znów przyszykował jej jakąś mrożącą krew w żyłach niespodziankę.

Lecz on oznajmi, że choć zajęło mu to dużo czasu, zrozumiał w końcu, czego brakuje w ich związku. Pokaże Honoracie ich wspólne zdjęcia i zacznie wspominać czasy, kiedy się poznali. W pewnym momencie padnie przed nią na kolana i – wręczając jej pierścionek – poprosi o rękę. Wzruszona i szczęśliwa Leśniewska przyjmie oświadczyny.

Razem na Balu Prawnika

Sobczak (Lech Mackiewicz) zapomni, że miał pójść z Agnieszką (Katarzyna Walter) na Bal Prawnika. Z kolei Weronika (Renata Dancewicz) zrezygnuje z udziału w zabawie, a swoje zaproszenie odda Darkowi (Michał Mikołajczak), życząc mu, żeby poznał kogoś wpływowego, kto ułatwi mu dobry start. Efekt? Żbik spędzi ten wieczór w towarzystwie atrakcyjnej szefowej, nie odstępując jej nawet na krok.

Zresztą Olszewskiej będzie to bardzo odpowiadało. Nie zechce bowiem bratać się ze swoimi dawnymi kolegami ze studiów, a towarzystwo młodego mężczyzny skutecznie ich odstraszy. Aneta (Dorota Krempa) ze złośliwym uśmiechem będzie obserwować, jak jej kolega wkrada się w łaski szefowej…

Smolny na pomoc

Kubie (Kacper Łukasiewicz) nie podoba się, że koło mamy (Grażyna Wolszczak) zaczął się kręcić nowy mężczyzna i że na dodatek to jej szef. Gdy Malewicz (Rafał Gerlach) zjawi się u Basi, młody Brzozowski nawet nie odpowie na jego przywitanie i po chwili naburmuszony wyjdzie do swojego pokoju.

Leszek poprosi Basię, żeby zwarli szyki i wspólnie przekonali zarząd do odstąpienia od kosztownego i niepewnego pomysłu. Kiedy zostanie na chwilę sam, pośpiesznie poprawi włosy i ubranie, chcąc wypaść przed Brzozowską jak najlepiej.

Kuba, widząc te zabiegi, stanie się jeszcze bardziej niechętny adoratorowi mamy. Zadzwoni do Smolnego (Łukasz Konopka) i poprosi go, żeby natychmiast przyjechał…

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama