Reklama

Na Wspólnej. Wesoło w kurorcie

Poniedziałek, 30 maja 2016 (13:35)

W sanatorium Włodek i Roman oddadzą się beztroskiej zabawie, a żonom będą się skarżyć na reżim i drakońską dietę. .

Przed wyjazdem do sanatorium Maria (Bożena Dykiel) ostrzeże Włodka (Mieczysław Hryniewicz), by nie zapominał o diecie. Honorata (Aleksandra Konieczna) zaopatrzy Romana (Waldemar Obłoza) w wałówkę. W podróży Zięba zje prowiant przyjaciela. A po przyjeździe do kurortu zapyta o... posiłek.

Zaloty na parkiecie

W poczekalni przed gabinetem lekarskim poznają sympatyczną Sabinę (Aldona Jankowska), która potem podbiegnie do Hoffera podczas wieczorku zapoznawczego i porwie go na parkiet. Roman, początkowo niechętny, rozkręci się i zacznie szaleć otoczony wianuszkiem kobiet. Włodek zaś rzuci się na smakołyki. A Honorata i Maria bezskutecznie będą próbowały dodzwonić się do swoich panów…

Męczące kuracjuszki

Następnego dnia Hoffer poskarży się przyjacielowi, że musiał tańczyć ze wszystkimi kuracjuszkami, które obskoczyły go jak harpie. Włodek stwierdzi, że czułby się lepiej, gdyby którejś odmówił i pozwolił innym się bawić. W drodze na zabiegi Roman poradzi Ziębie, żeby uważał na kobiety z sanatorium, które, choć miłe, bywają męczące. Włodek gorliwie mu przytaknie.

Efekt? Masażystka odeśle Ziębę do umięśnionego kolegi, a Romana zaprosi do siebie. Biedny Włodek omal nie pęknie z zazdrości. A kiedy dostanie telefon od Marii, poskarży się na sanatoryjny reżim, a zwłaszcza na drakońską dietę.

Oskarżenie o plagiat

Stefan (Maciej Kujawski) zjawi się u Marka (Grzegorz Gzyl) i oznajmi, że ułożył wstępne menu do ich restauracji. Okaże się, że Zimiński też to zrobił. Mężczyźni założą się, która z propozycji wypadnie lepiej w oczach Morana. Będą zdumieni, gdy mistrz powie, że obaj napisali prawie identyczne menu! Zarzucą sobie plagiat. Według Michela świadczy to, że myślą podobnie. Dlatego ich knajpa może być wyjątkowym miejscem.

Szczęśliwy finał

Maks (Adam Fidusiewicz) widzi, że Ilona (Anna Samusionek) go unika. Myśli, że zrobił coś, co ją rozzłościło. Zdybicka wymijająco odpowie na jego wątpliwości. Tymczasem księgowa poinformuje ich, że konto firmy zostało odblokowane. Ilona odetchnie z ulgą, a Brzozowski zdziwi się, skąd ta zmiana decyzji urzędu. Zdybicka stwierdzi, że nie ma sensu dociekać. Powinni się cieszyć, że wszystko dobrze się skończyło...

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama