Reklama

Nowy serial "Na krawędzi"

Poniedziałek, 4 marca 2013 (09:39)

– Kobiety w dochodzeniu sprawiedliwości są sprytniejsze i trochę bardziej sprawiedliwe. Moja Marta działa poza prawem, ale nie wbrew niemu – mówi o bohaterce „Na krawędzi” Urszula Grabowska. My zaś wkraczamy z nią do świata władzy i luksusu, który kryje wiele bolesnych tajemnic.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Trzymająca w napięciu, bardzo zawikłana historia kryminalna z drugim dnem, w której pierwsze skrzypce gra kobieta, podająca się za kogoś, kim… nie jest.

Reżyserem 13-odcinkowego serialu „Na krawędzi” jest znawca gatunku Maciej Dutkiewicz („Defekt”), scenariusz zaś to owoc współpracy Dutkiewicza z Arkadiuszem Borowikiem.

Zemsta po latach

Bezwzględna bizneswoman Marta Sajno (Urszula Grabowska) po 20 latach wraca z Kanady do Warszawy. Życia prywatnego właściwie nie ma. Facetów także. Liczy się praca i córka Ania (Maria Niklińska).

– Patrz, prasa brukowa pisze, że ma 45 lat, a wygląda na 20! Kolejny lifting i zero zmarszczek – takie oto „nowinki” czyta o niej cyniczny gliniarz-samotnik Andrzej Czyż (Przemysław Sadowski).

Marta jest bohaterką nagłówków, wygrała bowiem przetarg i została naczelną magazynu dla nowoczesnych kobiet.

– Z takim nakładem to pismo to potęga! – narzekają wrogowie. No właśnie, obejmując stanowisko naczelnej, nacisnęła mocno na odcisk wpływowemu człowiekowi o „gołębim sercu”.

Gołębim, rzecz jasna, tylko pozornie...

Trup w ogrodzie

Okazuje się bowiem, że Wolański (Krzysztof Pieczyński), stary znajomy sędziego Sądu Najwyższego Zawady (Krzysztof Stelmaszyk), ma na sumieniu przestępstwo. Jakie? I co właściwie robi trup młodej, pięknej dziewczyny w ogrodzie fundacji La Liberta, założonej przez Sajno?

Śledztwo w tej sprawie poprowadzi oficer Tomasz Kamiński (Marek Bukowski) – w pracy perfekcjonista, prywatnie człowiek niezdecydowany, którego właśnie rzuciła żona, policyjna fotograf Jolka (Agnieszka Warchulska).

Pomagać mu zaś będą zakochany w Jolce Andrzej, policjantka-hakerka Tamara (Maja Hirsch) oraz młody, uwielbiający flirtować prokurator Frydrych (Mateusz Damięcki).

– Marta sprawia wrażenie wyrafinowanej, silnej kobiety. Zostaje właścicielką wydawnictwa, które będzie narzędziem w planowanej działalności. Zakłada też fundację, przeciwdziałającą handlowi żywym towarem. Tak oto udziela wsparcia kobietom – ofiarom przemocy – tłumaczy Urszula Grabowska, dodając, iż grana przez nią Marta w młodości sama została zgwałcona.

– Fundacja jest zatem pewnego rodzaju terapią dla Sajno. Jest także narzędziem w słusznej sprawie. Przed 20 laty skrzywdzona, teraz, kiedy już zbudowała swoją pozycję, ma wreszcie środki ku temu, by wymierzyć krzywdzicielom sprawiedliwość.

Dwa śledztwa

I tu wracamy do sedna sprawy, czyli, jak mówi aktorka, „wymiaru sprawiedliwości, który zawiódł”: – Mamy tu do czynienia z bardzo skomplikowanym światem wysoko postawionych mężczyzn.

Prywatne śledztwo Sajno przeplata się oczywiście cały czas ze śledztwem policyjnym. – Wszyscy pragną dojść prawdy, rozwiązać zagadkę. Marta sama przecież nie ma pełnej wiedzy na temat wydarzeń z przeszłości – twierdzi aktorka.

Pomoże jej w tym Tamara, mająca wobec niej dług wdzięczności. – To serial mocno sensacyjny z fantastyczną obsadą. Dużo się tu dzieje – zachęca Maja Hirsch.

– Napięcie, dynamiczne zwroty akcji, gra pozorów i niedomówień. Widz będzie wyprowadzany w pole i zaskakiwany. Tak jak ja w czasie czytania scenariusza – dodaje Grabowska.

Maciej Misiorny

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Co sprawi, że przerażony Wolański postanowi symulować atak serca i ukryć się w szpitalu? /Mat. Prasowe
Co sprawi, że przerażony Wolański postanowi symulować atak serca i ukryć się w szpitalu?
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Frydrych (Mateusz Damięcki) nagrywa Wolańskiego (Krzysztof Pieczyński), by pomóc policji. Wszyscy działają na krawędzi prawa... /Mat. Prasowe
Frydrych (Mateusz Damięcki) nagrywa Wolańskiego (Krzysztof Pieczyński), by pomóc policji. Wszyscy działają na krawędzi prawa...
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Do fundacji Marty (Urszula Grabowska) trafia zgwałcona Nigeryjka (Aleksandra Szwed). Marta rozmawia o tym z córką Anką (Maria Niklińska, zdj. z prawej). /Mat. Prasowe
Do fundacji Marty (Urszula Grabowska) trafia zgwałcona Nigeryjka (Aleksandra Szwed). Marta rozmawia o tym z córką Anką (Maria Niklińska, zdj. z prawej).
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Czyż i Tamara tęsknią za sprawiedliwością. Oboje mają ku temu bardzo  poważne powody... /Mat. Prasowe
Czyż i Tamara tęsknią za sprawiedliwością. Oboje mają ku temu bardzo poważne powody...
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Człowiek o „gołębim sercu”, Wolański, korzysta z usług morderców. Czy jest nim również Protas (Łukasz Simlat)? /Mat. Prasowe
Człowiek o „gołębim sercu”, Wolański, korzysta z usług morderców. Czy jest nim również Protas (Łukasz Simlat)?
/Mat. Prasowe

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama