Reklama

Nowy serial "Prokurator”. Na tropie zbrodni

Środa, 1 lipca 2015 (09:30)

Po wakacjach zobaczymy Jacka Komana i Wojciecha Zielińskiego jako duet, przed którym nie ukryją się żadni przestępcy. Tłem nowego serialu będzie Warszawa.

Skomplikowane sprawy, zagadkowe zabójstwa i nietuzinkowa para tropiąca przestępców – w Warszawie trwają zdjęcia do „Prokuratora”. 10-odcinkowy kryminalny serial widzowie zobaczą jesienią w TVP 2.

Jak ogień i woda

Kazimierz Proch (Jacek Koman) jest legendą stołecznej prokuratury. Dla niego nawet najbardziej beznadziejna sprawa jest do rozwiązania. Elegancki, charyzmatyczny, introwertyczny pięćdziesięciolatek, uwielbiający układanie puzzli i swojego rozlatującego się walkmana, jest przeciwieństwem młodszego kolegi po fachu.

Czterdziestoletni rozwodnik i ojciec dwójki dzieci Witold Kielak (Wojciech Zieliński) to ekstrawertyk, który szybciej mówi niż myśli, co bywa niekiedy źródłem jego kłopotów. Ale to właśnie on wnosi w poukładane i skostniałe życie Procha więcej żywiołowości.

Osobne historie

W serialu, do którego scenariusz napisali bracia Zygmunt i Wojciech Miłoszewscy, zobaczymy również Magdalenę Cielecką. Aktorka wcieli się w uzależnioną od swojej pracy patolog.

Ewa Sidlecka nie spocznie, dopóki nie odkryje prawdziwej przyczyny zgonu ofiary. Jest atrakcyjną, niezależną kobietą, a że przeciwieństwa się przyciągają, jej serce z powodzeniem mógłby zdobyć Proch...

W Prokuraturze Rejonowej ważną postacią będzie także jej szefowa Janina Chorko (Dorota Kolak), której chorobliwa wręcz dokładność oraz metodyczność sprawia, że świetnie dogaduje się z Prochem.

Producent Artur Kowalewski mówi: – Każdy z 45-minutowych odcinków opowiada zamkniętą historię jednego śledztwa. Tłem kryminalnych zagadek jest Warszawa, miasto, w którym wciąż są wyjątkowe, nieopatrzone miejsca.

To pierwszy serial, którego akcja rozgrywać się będzie w Muzeum Powstania Warszawskiego, wnętrzach Hotelu Polonia czy barze mlecznym „Bambino” w centrum stolicy – zdradza.

KRAS

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama