Reklama

O mnie się nie martw. Katarzyna Gniewkowska

Piątek, 13 listopada 2015 (13:33)

Renata jest bardzo dumna z syna i chce dla niego jak najlepiej. Czy zaakceptuje ukochaną Marcina?

O tym, że zostanie aktorką, wiedziała już jako mała dziewczynka. W świat teatru od najmłodszych lat wprowadzał ją ojciec, aktor Jerzy Gniewkowski.

– Dzięki tacie nasycałam się teatrem od dziecka – przyznała Katarzyna Gniewkowska, która przez prawie ćwierć wieku związana była z krakowskim Starym Teatrem, a teraz należy do zespołu stołecznego Teatru Narodowego.

– Parę lat temu pomyślałam, że czas nieubłaganie ucieka, więc skoro nie dostaję szansy na ciekawe role w fabule, będę grała w telewizji – stwierdziła, dodając, że udział w serialach nie daje jej jednak tak dużej satysfakcji, jak praca w teatrze.

Widzowie pamiętają ją zapewne z „Czasu honoru”, „Szpilek na Giewoncie” i „Układu warszawskiego”. Od niedawna aktorkę możemy ogladać w roli Renaty Kaszuby, matki Marcina (Stefan Pawłowski), w trze cim sezonie serialu „O mnie się nie martw”.

– Chętnie przyjmuję propozycje gościnnych występów – wyjaśnia Gniewkowska.

Czy kochająca, choć wymagająca mama zaakceptuje wybrankę serca młodego mecenasa – Igę (Joanna Kulig)? A może będzie odradzała synowi związek z kobietą po przejściach? Przekonamy się niebawem. Tymczasem bohaterki czeka pierwsze spotkanie, przed którym Iga ma ogromną tremę.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama