Reklama

Ósma Płocka Noc Kabaretowa: Rzymski humor

Poniedziałek, 2 czerwca 2014 (12:32)

Płock od 2007 roku przemienia się na wiosnę w stolicę polskiego kabaretu. Widowisko za każdym razem przyciąga kilkutysięczną publiczność, która bawi się wraz z satyrykami w amfiteatrze, a dzięki TVP cała Polska ma szansę zobaczyć największe kabaretowe gwiazdy w akcji.

Tradycyjnie już każda edycja imprezy odbywa się pod innym hasłem przewodnim. Tak będzie i tym razem. Podczas 8. Płockiej Nocy Kabaretowej miejski amfiteatr zmieni się w imponujące antyczne Koloseum, w którym najlepsi polscy satyrycy zaprezentują swoje autorskie wersje wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Będą więc dzikie orgie, rzymscy pretorianie, antyczny przepych oraz hektolitry wina.

Debiut Kryspina

Oczywiście na scenie nie zabraknie postaci, które zapisały się na kartach historii – słynącej z urody władczyni Egiptu Kleopatry oraz genialnego rzymskiego wodza Cezara. Pojawi się także... jego nieślubny syn, obdarzony bujną wyobraźnią i szalonymi pomysłami Kryspinus. W tej roli zadebiutuje, po raz pierwszy na srebrnym ekranie, Cesarz Internetu – Kryspin!

Cały Rzym z niecierpliwością oczekiwać będzie na przybycie Kleopatry – przyszłej żony nieustraszonego władcy Wiecznego Miasta. Z całym tym starożytnym zamieszaniem zmierzyć będą się musieli wieloletni prowadzący Płocką Noc Kabaretową – grupa Paranienormalni.

Noc pełna knowań

– Kochamy kabaret, więc nie ma mowy o nudzie. Tym razem także będą żarty najwyższej próby – zapowiadają gospodarze widowiska. Jak co roku do Płocka zaproszono plejadę satyrycznych gwiazd: Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Rak, Formację Chatelet, Nowaki, K2, Artura Andrusa, Katarzynę Pakosińską, Jerzego Kryszaka, Kabaret Czesuaf, Weźrzesz, Jacka Ziobro, Zespół The Jobbers. Całości odpowiedniego militarnego charakteru doda Grupa Rekonstrukcyjna XXI Legion. Szykuje się więc noc pełna zdradzieckich knowań, intryg i miłości w cieniu starożytności. To będą igrzyska na śmiech i życie.

JBJ

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama