Reklama

Podwójne oświadczyny w "Na dobre i na złe"

Wtorek, 10 maja 2016 (09:35)

Konica (Robert Koszucki) i Stanisławski (Krzysztof Kwiatkowski) tego samego dnia oświadczą się swoim wybrankom. Niestety, tylko jeden z nich usłyszy upragnione „tak”!

Zanim Konica zdecyduje się poprosić Klaudię (Julia Wyszyńska) o rękę, pójdzie na grób córki. – Kocha nie, nie mógłbym tego zrobić, nie pytając cię o zdanie. Więc pytam. Córeczko moja, zgadzasz się? – wyszepcze i zapali znicz.

W szpitalu przygotuje dla ukochanej niespodziankę – w pokoju lekarzy urządzi imprezę, na którą niespodziewającą się niczego Klaudię przyprowadzi Wiki (Katarzyna Dąbrowska). Rafał podejdzie do zaskoczonej lekarki, klęknie przed nią i zapyta, czy zostanie jego żoną.

Pytanie bez odpowiedzi

W chwili, gdy Konica będzie klęczeć przed Klaudią, do pokoju wejdzie Marta (Katarzyna Bujakiewicz). Starając się ukryć zmieszanie, przekaże lekarzom informację, że w izbie przyjęć pilnie potrzebna jest konsultacja ortopedyczna...

Doktor Miller zgłosi się na ochotnika i wybiegnie, nie udzielając niestety odpowiedzi trzymającemu w dłoni pierścionek Rafałowi.

– Przyszła panna młoda jest raczej uciekająca – stwierdzi zrezygnowany Konica, gdy Marta złoży mu gratulacje. – Miałem ci powiedzieć po wszystkim – doda, czując, że wprawił byłą partnerkę w zakłopotanie.

– Nie musisz się tłumaczyć, to przecież twoje życie, a ja wypisałam się z niego na własne życzenie – usłyszy.

Radość i gniew

Co ciekawe, tego samego dnia Marta będzie świadkiem jeszcze jednych oświadczyn... To właśnie ona przekaże Oli (Anna Karczmarczyk) śliczną, kolorową matrioszkę, którą w dyżurce pielęgniarek zostawi dla doktor Pietrzak Jan (Krzysztof Kwiatkowski).

Ola otworzy drew nianą babę jedna po drugiej, a na dnie najmniejszej z nich znajdzie piękny pierścionek! – Doprawdy, czy oni wszyscy dziś powariowali? – zażartuje, po czym pobiegnie poszukać Stanisławskiego, by jak najszybciej rzucić mu się w ramiona.

– Tak! – powie tylko i przytuli się do mężczyzny, który w jakże nietypowy sposób poprosił ją o rękę. Ola wyzna narzeczonemu, że miała kilka minut wcześniej wyjątkowo nieprzyjemną rozmowę z Przemkiem (Marcin Rogacewicz).

Mężczyzna wściekł się, bo ich córka powiedziała mu, że Jan jest jej drugim ojcem... Co zrobi Zapała, gdy dowie się, że Ola przyjęła oświadczyny Jana i teraz razem z nim będzie wychowywała Franię?

A.IM

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama