Reklama

Ranczo. Co nowego w serialu?

Środa, 2 grudnia 2015 (11:33)

Depresja Kusego i otwarta wojna medialna między biskupem a senatorem Koziołem: tym będą żyły Wilkowyje w kolejnej serii.

Tak wielu zaskakujących wątków w serialu chyba jeszcze nie było. Niektórych mieszkańców Wilkowyj czekają rewolucyjne, radykalne wręcz zmiany – zdradza reżyser Wojciech Adamczyk na planie w Jeruzalu, gdzie trwają zdjęcia do ostatniej serii „Rancza”. Czy rzeczywiście mieszkańcy najpopularniejszej w Polsce wsi zakończą żywot wraz z dziesiątym sezonem?

– Dwa razy kończyliśmy już definitywnie, więc głupio się teraz zarzekać, ale z różnych powodów jest to bardzo prawdopodobne. A całkiem pewne w życiu podobno są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki – mówi nam scenarzysta Robert Brutter.

Piękna pocieszycielka

A co wydarzy się u bohaterów? Dworek, gdzie mieszka i tworzy Kusy, nawiedzi siostra byłej żony malarza, atrakcyjna Grażynka (Dorota Segda). – Po wyjeździe Lucy do USA Kusy jest kompletnie załamany, trudno mu znaleźć sobie miejsce – mówi Paweł Królikowski.

– Nie dba o wygląd, pojawiają się myśli, by otworzyć butelkę i zapomnieć o przygnębiającej rzeczywistości. Grażyna postanawia to zmienić, ale jej nadmierna opiekuńczość nie jest efektem czystej bezinteresowności. Chce zająć miejsce Lucy, czego Kusy oczywiście nie zauważa – dodaje aktor.

Bratobójcza walka

Powodów do radości nie ma również senator Kozioł (Cezary Żak), którego ambicją jest zostać prezydentem kraju. Wiadomość o kandydowaniu na najwyższy urząd w państwie wywoła konsternację i szok u jego brata bliźniaka, biskupa Kozioła. Zniesmaczony duchowny pojawi się w studiu wilkowyjskiej telewizji, by nagrać oświadczenie w związku z decyzją senatora.

Zaapeluje o jak najszybsze złożenia rezygnacji! – Z tego wszystkiego powstanie spore zamieszanie i jeszcze większy antagonizm między bliźniakami. A literacki talent Witebskiego (Jacek Kawalec) nieoczekiwanie okaże się pomocny w politycznej grze – zdradza Wojciech Adamczyk.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama