Reklama

Skazane. Już wkrótce w tv

Środa, 19 sierpnia 2015 (14:31)

Czekają, tęsknią, cierpią. Niby w związku, ale na co dzień samotne. Żyją jakby w zawieszeniu. Kobiety, których mężowie, partnerzy lub synowie trafili do więzienia, też „mają wyrok”. Już za kilka tygodni poznamy bohaterki nowego serialu Polsatu.

Różni je wiek i życiowe doświadczenie. Pochodzą ze środowisk, które na co dzień nie utrzymują ze sobą kontaktów. Elegancka lokatorka luksusowej willi pewnie nigdy nie poznałaby dilerki z blokowiska, gdyby nie kaprys losu. Kobiety co tydzień spotykają się w więzieniu. Nie, nie zostały skazane. Po prostu regularnie zajmują swoje miejsca w kolejce oczekujących na odwiedziny. Wyroki usłyszeli bowiem ich mężowie lub partnerzy. A one zdają życiowy egamin z wierności i zaradności, bo muszą bez niczyjej pomocy podołać codziennym obowiązkom. – Siłą tego serialu jest dramat kobiet. Są zdecydowane, wyraziste i to jest historia właśnie o nich. O ich miłości i wytrwałości – mówi odtwórczyni jednej z głównych ról, Monika Krzywkowska.

„Skazane” to polska wersja brytyjskiego serialu „Prisoners Wives”, precyzyjnie zaadaptowana do naszych realiów. Każda z bohaterek ma własną trudną historię. Młoda mężatka Monika (Paulina Gałązka) nie chce uwierzyć w winę swojego męża Rafała Janisza (Antoni Pawlicki). Nie wie, jak da sobie radę z wychowaniem dziecka, którego się spodziewa. Wątpliwości co do winy syna, Olafa (Rafał Fudalej), nie ma natomiast Anna Kowalska (Beata Ścibakówna), która sama złożyła doniesienie o przechowywanej przez niego broni. Chyba myślała, że potrzebny jest mu wstrząs, by zaczął walkę z nałogiem. A może już miała dość życia pod jednym dachem z narkomanem?

Kiedy pozna reguły rządzące życiem za więziennym murem, zrozumie, że nie jest to klinika odwykowa. Zacznie drżeć o los syna. Sylwia Miller (Monika Krzywkowska) przez lata korzystała z dostatku zapewnianego jej przez męża Adama (Ireneusz Czop). Szczegóły jego przestępczej działalności mało ją interesowały, liczył się luksus. Będzie musiała się z nim pożegnać, bo wyrok przewidywał także przepadek mienia. W niezwykłej sytuacji jest Ola (Olga Bołądź). Odwiedza swojego partnera Arka (Wojciech Błach) ze świadomością, że to ona powinna być po drugiej stronie, bo handlowała narkotykami.

Kiedy zaś policjanci trafili na jej trop, całą winę wziął na siebie Arek. Uznał, że najważniejsze jest to, by ich synek wychowywał się razem z matką. Oboje będą usiłowali ukryć prawdę przed małym Szymkiem. Sytuację Oli dodatkowo skomplikuje niejaki „Czarny” (Piotr Rogucki). Premiera pierwszego z 13 odcinków jest planowana na wrzesień.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama