Reklama

Sopot Top Trendy Festiwal: Muzyczna uczta

Wtorek, 24 czerwca 2014 (11:32)

Przeboje, które podbiły serca publiczności. Największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i zdolni początkujący artyści. A do tego tuzy sceny kabaretowej.

W ostatni weekend maja rusza Sopot TOPtrendy Festiwal 2014. Szykuje się wielka muzyczna impreza – ponad stu artystów na scenie, tysiące ludzi na widowni Opery Leśnej oraz miliony widzów przed telewizorami.

Jubileusze i top

Festiwal rozpocznie się nostalgiczną podróżą przez trzy dekady. Usłyszymy największe przeboje Urszuli, która na sopockiej scenie obchodzić będzie 30-lecie swojej pracy. Następnie amfiteatr przejmą artyści, którzy w 2013 roku sprzedali najwięcej płyt. Pojawią się także wykonawcy, którzy w minionym roku rządzili w internecie. Wieczór zakończy kolejna feta – Agnieszka Chylińska świętować będzie 20 lat kariery.

Przeboje oraz trendy

W sobotę, drugiego dnia festiwalu, zagrają i zaśpiewają muzycy, których utwory zdobyły uznanie widzów i słuchaczy. W koncercie konkursowym „Największe przeboje roku” wystąpią m.in. Piersi z „Bałkanicą”, Donatan i Cleo z „My, Słowianie” oraz LemON z przebojem „Wkręceni”. O tym, który utwór zwycięży, zdecydują widzowie w głosowaniu sms-owym.

Emocje skutecznie podtrzyma konkurs „Trendy 2014”, w którym zaprezentują się młodzi wykonawcy rozpoczynający swoją muzyczną drogę. Kto zgarnie nagrodę artysty „trendy”? Decyzję podejmą przedstawiciele czołowych rozgłośni radiowych i telewizji Polsat.

Finał pełen żartów

Trzydniową imprezę, tradycyjnie jak co roku, zakończy „XI Sopocka Noc Kabaretowa”. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród śmietanki satyrycznych gwiazd zobaczymy m.in. Kabaret Ani Mru-Mru, Ireneusza Krosnego, Jerzego Kryszaka oraz Kabaret Młodych Panów.

Oczywiście w Międzynarodowym Dniu Dziecka czołowi polscy prześmiewcy nie zapomną o najmłodszych. Przypomną, że „wszystkie dzieci nasze są ”. Nie zabraknie więc premierowych gagów, których tematem będą milusińscy i ich relacje z dorosłymi. Na scenie pojawi się też niesforny Marcinek, czyli przezabawny Marcin Daniec.

JBJ

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama