Reklama

Święta w telewizji - filmy dla dzieci

Poniedziałek, 6 kwietnia 2015 (09:30)

W czasie świąt dzieci nie będą narzekać na nudę. W przerwie pomiędzy poszukiwaniami wielkanocnego zajączka a mokrą pogonią w lany poniedziałek, razem z Yogim, Shrekiem i Asteriksem czeka na nie moc przygód i atrakcji!

Asterix kontra Cezar - TV Puls, niedziela 11.45

Obelix najbardziej na świecie kocha dziczyznę oraz swojego pieska Idefiksa. Kiedy poznaje piękną Falbalę, zakochuje się w niej bez pamięci. Niestety, dziewczyna kocha Tragikomiksa i na domiar złego wkrótce wraz z ukochanym zostaje uprowadzona przez Rzymian.

Zrozpaczony Obelix nie zważa na to, że dostał kosza, tylko razem z Asteriksem jedzie do Rzymu. Muszą działać szybko – inaczej zakochani zostaną rzuceni lwom na pożarcie. Czy staną oko w oko z Cezarem?

Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł - TVP 1, niedziela 13.15

Wyprawa do krainy wróżek przynieść może wiele nowych informacji. Nie każdy bowiem wie, że jest ona podzielona na dwie części: w jednej przez cały czas panuje zima, a w drugiej wiosna.

Oczywiście podróż między tymi dwoma miejscami jest surowo zakazana, ale jak na małą dziewczynkę przystało, taki zakaz tylko potęguje ciekawość Dzwoneczka. Dlatego postanawia wybrać się do śniegowej krainy, a to prowadzi małą wróżkę do niezwykłego odkrycia...

Pozna tam nowych przyjaciół, którzy zmienią jej życie. W rewanżu postanowi zjednoczyć w Przystani Elfów wróżki ciepłych i zimnych pór roku. Jak widać, czasami ciekawość popłaca!

Richie milioner - TVN, poniedziałek 8.10

Macaulay Culkin od lat kojarzy nam się z Kevinem i... Bożym Narodzeniem. W święta Wielkanocne będziemy mieli okazję zobaczyć go w zupełnie innym wcieleniu.

Jako Richie Rich – syn milionerów, ruszy na pomoc swoim uprowadzonym rodzicom. Żyjący w „złotej klatce” chłopiec nie może narzekać na nadmiar kolegów. Jednak udaje mu się nakłonić dzieci z okolicy do pomocy. Porywacze pożałują swoich występków, a Richie uwolni rodziców i zyska nowych przyjaciół.

Ratatuj - TVP 1, poniedziałek 13.25

Zazwyczaj gryzoń w kuchni powoduje zamknięcie restauracji na cztery spusty. Szczurek Remy zamiast grasowania po kanałach woli... gotować. Niestety, nie ma szans, by zostać szefem kuchni.

Pomaga więc pomywaczowi Linguiniemu, który dostaje niespodziewany awans na kucharza. Mały szczurek chowa się pod czapką chłopca i stamtąd wydaje kulinarne komendy. Co będzie, kiedy ktoś odkryje ich fortel?

Auta, Polsat - niedziela, 11.15

Zygzak McQueen na torze wyścigowym nie ma sobie równych. Młody, samolubny i lekko zarozumiały – sukcesy w wyścigach trochę przewróciły mu w głowie...

Kiedy rusza do słonecznej Kalifornii, by wziąć udział w prestiżowym wyścigu o „Złoty tłok”, nie przypuszcza, że ta podróż zmieni całe jego życie! Przez przypadek niszczy drogę w małym miasteczku. Tamtejsze samochody nie chcą go puścić w dalszą podróż, dopóki nie naprawi szkody.

Zygzak nie ma wyjścia, jednak szybko zawiązuje się między nimi nić porozumienia, a jego serce zaczyna bić szybciej dla pięknej Sally. Z ciężkim sercem decyduje się jednak opuścić miasteczko, jego sympatycznych mieszkańców i pojechać na wyścig. Nie spodziewał się, jak wielka jest siła przyjaźni – wesoła ferajna jedzie za nim, by kibicować mu w tej ważnej chwili.

Shrek 2, TVN - piątek, 20.00

Zielony ogr budzi grozę wśród mieszkańców Zasiedmiogórogrodu. Jest też coś, co przyprawia Shreka o gęsią skórkę... wizyta u rodziców Fiony! Młoda para została zaproszona na królewski dwór. Jednak ta wizyta okaże się nie lada zagrożeniem dla Shreka...

Król postanowi pozbyć się ogra, by wyswatać Fionę z Księciem z Bajki! Na ratunek Shrekowi przybędzie przyjacielski Osioł, a do wesołej kompanii dołączy waleczny Kot w Butach. Zrobią wszystko, by dotrwać do końca wizyty u teściów i cało i zdrowo powrócić na bagno.

Miś Yogi, TVN - niedziela, 8.55

Dalsze istnienie parku Jellystone staje pod znakiem zapytania! Kiedy miś Yogi razem ze swoim małym Boo Boo znajdą się w obliczu utraty domu, będą w stanie współpracować nawet z nielubianym strażnikiem Smithem.

Do pomocy misiom angażuje się piękna reporterka Rachel, która wpadnie w oko strażnikowi. Niestety, amory przeszkadzają w walce o zachowanie parku. Reporterka nie może skupić się na materiale, Smith nie widzi, że zastępca próbuje go wygryźć ze stanowiska, a burmistrz już zaciera ręce, licząc zyski ze sprzedaży terenów zielonych!

Szanse na uratowanie misiowego domu maleją, ale nasi kudłaci ulubieńcy nie raz wychodzili z większych opresji. Z pewnością poradzą sobie i tym razem.

Dzielny Despero, TVP 1 - sobota, 11.50

Mieszka w pięknym zamku i nie boi się niczego. Mały Despero znany jest z tego, że uszy ma równie wielkie, jak odwagę, a zamiast podgryzać książki o rycerzach, woli je... czytać. Niestraszne mu koty, pułapki na myszy czy nawet spotkanie oko w oko z piękną księżniczką.

Brawurowymi popisami przyprawia rodzinę i przyjaciół o szybsze bicie serca. Dzielna myszka postanawia, że niczym szlachetny rycerz rodem z książek, podejmie się misji, na pierwszy rzut oka nie do wykonania. Chce sprawić, by wszyscy w zamku żyli w zgodzie.

Król bez opamiętania tępi wszystkie gryzonie. Nic dziwnego, skoro szczur, który wpadł do zupy królowej, przyprawił ją o zawał serca i pozbawił życia. Despero nie rozumie, dlaczego muszą żyć w ciągłym strachu, a ludzie nie pałają do nich sympatią.

Mimo młodego wieku postanawia temu zaradzić – spróbuje odwieść szczury od planu uprowadzenia księżniczki i przekonać ludzi, żeby żyli w zgodzie ze zwierzakami.

Lilo i Stich, Polsat - niedziela, 9.20

Mała dziewczynka wychowywana przez siostrę, jest spragniona towarzysza zabaw. Kiedy Lilo idzie wybrać sobie pupila, spotyka na swojej drodze niezwykłe stworzenie – kosmitę Stitcha, który przybiera postać pokracznego psa.

Jest mu bardzo na rękę, że dziewczynka zabiera go do domu. Przybysz z kosmosu ukrywa się bowiem na Ziemi przed wysłannikami planety Turo, z której zbiegł. Stitch jest wynikiem nieudanego eksperymentu, a jego twórca doktor Jumba podąża za nim, by go zniszczyć!

Stworek początkowo z wyrachowaniem traktuje Lilo jako świetną przykrywkę. Jednak uczucie dziewczynki do nowego przyjaciela wkrótce przekonuje go, jak ważna jest troska o innych.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama