Reklama

Szaleństwo Majki Skowron. Seriale dla najmłodszych

Wtorek, 12 lipca 2016 (14:36)

Większość młodych aktorów uwielbiała kamerę i... sławę. Ale były też wyjątki. TVP Seriale wyemituje cztery niezapomniane produkcje.

Pamiętacie kultowe seriale sprzed lat? „Szaleństwo Majki Skowron”, „Podróż za jeden uśmiech” czy „Stawiam na Tolka Banana” – to tylko niektóre z nich. Kilkadziesiąt lat temu zagranie w filmie było dla wielu dzieci przygodą życia. Ale czy teraz też tak myślą?

Tak płakał, że dostał rolę

– Dla mnie to fantastyczne wspomnienie! – zapewnia Henryk Gołębiewski, który w ciągu ośmiu lat zagrał aż w dwunastu produkcjach. – Pierwszą rolę („Abel, twój brat” – red.) dostałem, bo jako najmłodszy, dziewiąty z rodzeństwa, umiałem płakać na zawołanie – mówi dziś. Sławę przyniosła mu postać „Cegiełki” w „Stawiam na Tolka Banana” i Poldka w „Podróży za jeden uśmiech”. – Teraz te seriale chętnie ogląda moja ośmioletnia córka – mówi pan Henryk.

Grunt to rodzina

Pełną widownię miała też zawsze „Rodzina Leśniewskich”. Widzowie uwielbiali perypetie czwórki dzieciaków: Agnieszki, Beaty, Leszka i Pawła. Dyrektor mówił: O, bąbel! Jednak nauczyciele mieli z małymi aktorami problemy. – Kiedyś okazało się, że opuściłem w ciągu roku aż 147 dni w szkole. Gdy wreszcie się w niej pojawiłem, dyrektor zawołał: „O, bąbel jest!” – wspomina serialowy Paweł, czyli Tomasz Brzeziński. Zagrał jeszcze w kilku innych filmach, ale ostatecznie został dziennikarzem sportowym. Z sentymentem podchodzi do „Rodziny Leśniewskich”.

– Ale moja 18-letnia córka tego nie ogląda, mówi, że to siara – śmieje się pan Tomasz. Jego serialowy brat, Leszek, jest architektem. – Próbowałem swoich sił jeszcze na kilku castingach, ale ostatecznie zostałem aktorem jednego filmu – mówi Maciej Strojny.

Efekt mi się nie podobał!

Nie wszyscy jednak dobrze się czuli jako dziecięce gwiazdy. Zuzanna Antoszkiewicz, która zagrała tytułową rolę w „Szaleństwie Majki Skowron”, ocenia to bardzo krytycznie: – Od początku miałam z tym problem! Według niej dialogi były sztuczne i bez charakteru. – A efekty nigdy mi się nie podobały – mówi pani Zuzanna, która w dorosłym życiu zajęła się m.in. rzeźbą.

Serial z jej udziałem zostanie wyemitowany jako pierwszy. Od 19 czerwca w TVP Seriale będziemy oglądać natomiast „Podróż za jeden uśmiech”, od 10 lipca „Stawiam na Tolka Banana”, a od 16 lipca „Rodzinę Leśniewskich”.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama