Reklama

Szykuje się świetna zabawa. Kocham cię, Polsko!

Czwartek, 31 marca 2016 (15:34)

Po ponad 3-letniej przerwie na ekrany wraca popularny teleturniej. Na jego fanów czekają odświeżona formuła, nowe kategorie pytań i nowe gwiazdy. Zmienił się też team prowadzących.

Program nadawany był w TVP 2 od 2009 do 2012 roku i cieszył się ogromną sympatią widzów. Pomysł zaczerpnięto z holenderskiego formatu „I Love My Country”. Teraz zwolenników rozrywki z patriotycznym wyznaniem w tytule czekają nowe atrakcje.

Odświeżony

Obok konkurencji znanych z poprzednich edycji teleturnieju, czyli „urodzin”, „kalamburów” czy „głuchego telefonu”, pojawią się nowe kategorie m.in. z dziedziny literatury i polszczyzny. – Quizy będą mniej ludyczne – zapowiada Maciej Chmiel, dyrektor Dwójki. – Kluczowe znaczenie będzie miał walor edukacyjny – dodaje. Do programu wprowadzone zostaną także elementy interaktywne.

W trakcie emisji prowadzone będą konkursy w mediach społecznościowych, a na ekranie na bieżąco publikowane będą komentarze widzów. Oczywiście, główne zasady popularnego teleturnieju pozostały bez zmian. Tak jak w poprzednich sezonach, w programie rywalizować będą dwie drużyny – zabawa ma polegać na sprawdzaniu ich wiedzy o Polsce i Polakach.

Nowa gospodyni i gwiazdy

Poprzednie edycje teleturnieju prowadził Maciej Kurzajewski. Teraz gospodynią patriotycznego show została gwiazda serialu „M jak miłość”, aktorka Barbara Kurdej-Szatan.

– To dla mnie zupełnie nowe wyzwanie, bo nie jestem ani dziennikarką, ani prezenterką, więc czuję się trochę, jakbym wchodziła w rolę – przyznaje nowa prowadząca. – To zadanie wymaga niesamowitego skupienia, dlatego jest potwornie wyczerpujące i stresujące. Jednak jestem przekonana, że z każdym nagranym odcinkiem będzie coraz lepiej – dodaje.

To nie koniec zmian. Odpowiedzialne stanowiska kapitanów drużyn zajął w „Kocham Cię, Polsko!” sprawdzony duet prezenterski, znany widzom z talent show „The Voice of Poland”, czyli Tomasz Kammel i Maciej Musiał (zastępując tym samym Katarzynę Zielińską i Marzenę Rogalską – edycje 1-6 i Joannę Koroniewską – edycje 7-8).

Nie ma wątpliwości, że obaj panowie w roli liderów poradzą sobie doskonale. Wśród uczestników programu zobaczymy m.in. aktorów popularnych seriali telewizyjnych, znakomitych satyryków, sportowców oraz artystów polskiej sceny muzycznej.

W pierwszym odcinku show do pojedynku na wiedzę o Polsce staną prowadzeni przez Macieja Musiała siatkarze – Piotr Gruszka, Karol Kłos i Andrzej Wrona. Panowie zmierzą się z dowodzonymi przez Tomasza Kammela piosenkarkami – Kayah, Ewą Farną oraz Eweliną Lisowską. Natomiast gościem specjalnym będzie Stanisław Soyka, który zaśpiewa „Cud niepamięci”.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama