Reklama

Telenowele paradokumentalne: Scenariusze pisze życie

Niedziela, 22 września 2013 (10:30)

Fabularyzowane dokumenty, telenowele dokumentalne, czy po prostu paradokumenty. To już kolejny sezon, kiedy rządzą na wszystkich kanałach. Jesienią zobaczymy nowe odsłony tego gatunku – jeszcze bardziej emocjonujące i pełne dramatyzmu!

Skąd zachwyt widzów paradokumentami? Może lubimy podglądać życie innych? A może po prostu pokazują one prawdziwe sytuacje, do których scenariusze zwykle pisze życie?

Losy w ich rękach

Nawet w tym gatunku można znaleźć różne formuły. Nowością będzie tzw. reality-show ze scenariuszem. W serialu „WAWA Non Stop” w TVN, kamera towarzyszyć będzie dziewięciu mieszkańcom warszawskiej willi. W pierwszym odcinku poznamy jej właściciela Maćka, hipiskę Dobrusię, przystojniaka Janka, zwariowaną Oliwię i studenta Łukasza. Z każdym dniem dochodzić będą kolejni bohaterowie-lokatorzy i to od nich zależy, jak potoczą się ich dalsze losy.

Dramaty, problemy i akcje

Nowości nie zabraknie też w innych stacjach. TVP 2 rusza ze „Szkołą życia”. W programie zobaczymy problemy uczniów, nauczycieli i rodziców.

Każdy odcinek podsumuje opinia eksperta. Nowy format proponuje też Polsat. „Ślubna gorączka” to perypetie przyszłych małżonków przygotowujących się do najważniejszego dnia w życiu. Swoją pierwszą własną produkcję – „Ratownicy” zaprezentuje TV PULS. Ekipa programu dyżuruje wraz ze służbami ratowniczymi, by pokazać ich akcje od pierwszych sekund po zgłoszeniu. Zapowiada się pełna dramatyzmu jesień!

WBS

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama