Reklama

Twoja twarz brzmi znajomo. Dobra zabawa i szczytny cel

Wtorek, 5 kwietnia 2016 (13:34)

Najpierw ćwiczenie głosu, potem tipsy, peruka i kilka godzin charakte- ryzacji. A na koniec występ przed publicznością i jury. Stres? Nie ma go, bo w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” każdy czuje się zwycięzcą.

Tu naprawdę świetnie się bawimy. Super jest też to, że można zrobić przy tym coś dobrego dla innych – mówią uczestnicy programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Adam Fidusiewicz, Agnieszka Twardowska, Katarzyna Zielińska, Marcin Rogacewicz, Jerzy Grzechnik, Aleksandra Szwed, Katarzyna Pakosińska oraz Dariusz Kordek – to oni na naszych oczach zmienią się w znanego wokalistę i powalczą o nagrodę, którą przekażą na wybrany charytatywny cel.

Jak na poligonie

– Ten program to istny „poligon”, o którym marzy chyba każdy aktor. Nigdzie indziej nie można przejść tak spektakularnych metamorfoz – mówi nam Aleksandra Szwed. Jej słowa potwierdza Katarzyna Pakosińska, dla której „Twoja Twarz...” to najbardziej kreatywny program artystyczno-rozrywkowy w Polsce.

– Jest naprawdę zakręcony, przyciągający osoby, które lubią szalone wyzwania. Dzięki sympatycznej formule nie ma tu rywalizacji – zachwyca się pani Kasia.

Podobne odczucia ma Jerzy Grzechnik. – Jestem wiecznym dzieciakiem i frajdę zawsze sprawiało mi udawanie celebrytów z pierwszych stron gazet. Dodatkowo przekonam się, jak trudne jest życie kobiety chodzącej na obcasach – mówi.

Rozwijają skrzydła

Dla Dariusza Kordka udział w programie to okazja do doskonalenia warsztatu wokalnego i aktorskiego. – Na co dzień pracuję w teatrze muzycznym i możliwość zaśpiewania światowych przebojów to dla mnie nie lada gratka. Atutem show jest także to, że nikt nie odpada w żadnym z odcinków.

Daje to możliwość rozwinięcia skrzydeł i pokazania się z jak najlepszej strony. Odpada stres związany z rywalizacją – mówi aktor. Na jaki cel chciałby przeznaczyć pieniądze, gdyby wygrał?

– Przede wszystkim na wsparcie ludzi, którzy walczą o ochronę ginących gatunków zwierząt, ale rozważam też przekazanie wygranej na ochronę dzieci i kobiet doświadczających przemocy – zdradza Dariusz Kordek.

Sposób na tremę

A co jest najtrudniejsze w programie? – Jednoczesne śpiewanie i tańczenie. Trzeba mieć naprawdę dużo krzepy, by i fikać, i jednocześnie trzymać się linii melodycznej – przyznaje Adam Fidusiewicz, dla którego największym atutem show jest to, że można podkraść cechy osobowości największych gwiazd.

– Na początku faktycznie bywało strasznie, ale to tylko trema, kwestia odnalezienia się w nowej sytuacji. Potem ten stres zamienia się w energię do działania! – opowiada znana z „The Voice of Poland” Agnieszka Twardowska.

Dodaje, że posiada wykształcenie muzyczne i zawodowo zajmuje się śpiewaniem, ale i tak ma obawy. – Bo tu nie liczy się tylko śpiewanie. Również sam taniec albo sama gra aktorska to też nie wszystko. Dopiero połączenie tych trzech umiejętności sprawia, że możemy w pełni odtworzyć występ gwiazdy, w którą się wcielamy. Dla mnie, jako wokalistki, dodatkowym problemem jest wyzbycie się pewnych przyzwyczajeń wokalnych. Udając kogoś, kim nie jestem, muszę zapomnieć o moim brzmieniu i zamiast tego skupić się na ozdobnikach kogoś innego – wyjaśnia pani Agnieszka.

Jej przeciwieństwem jest Marcin Rogacewicz, który nigdy wcześniej nie śpiewał, a zajęcia z piosenki na studiach skutecznie zablokowały go na lata. – Teraz o trudzie odblokowania mnie najwięcej mogłaby powiedzieć moja trenerka wokalna, czyli Agnieszka Hekiert.

Najtrudniejsze do tej pory doświadczenie? Na pewno pierwsza próba z mikrofonem na scenie. Cieszę się, że mam to już za sobą. W przypadku wygranej chciałbym przekazać pieniądze bliskiej mi Zuzi, która bardzo ich potrzebuje – wyznaje aktor.

– Fajne w tym programie jest to, że każdy odcinek kończy się wygraną, czyimś zwycięstwem, które może pomóc innym – mówi Katarzyna Zielińska. I dodaje: – Mam nadzieję, że i ja w którymś odcinku będę miała szansę swoją wygraną wesprzeć jakiś szczytny cel, potrzebujących jest przecież bardzo wielu!

Niewątpliwym atutem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” są również ludzie, którzy przy tym programie pracują: Agnieszka Hekiert, z którą doskonalę głos, choreograf Kris Adamski, tworząca niesamowite kostiumy Ania Zeman i najlepsze na świecie charakteryzatorki – Gosia Maykut i Agnieszka Jońca, dzięki którym nie poznajemy siebie w lustrze.

Dla mnie nie lada wyzwaniem jest wytrzymać czasem nawet siedem godzin w jednej pozycji, podczas charakteryzacji – zdradza aktorka.

KRAS

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama