Reklama

"Ugotowani" Czym chata bogata...

Wtorek, 26 marca 2013 (08:50)

To nietypowy odcinek popularnego show kulinarnego, bo za kuchennym blatem stanęły gwiazdy. Podejrzeliśmy, jak sprawdzają się w roli kucharzy!

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Stefano Terrazzino przyjął gości w swoim mieszkaniu, pełnym zdjęć i pamiątek z Włoch. – Boję się, czy wszystko wyjdzie. Dlatego dla pewności przygotowałem sprawdzony, sycylijski przepis mojej babci – zdradził nam tancerz tuż przed nadejściem gości – Małgorzaty Potockiej, Ani Wendzikowskiej i Macieja Zienia.

Włoska gościnność

Choć jest obyty z kamerami, nie uniknął tremy. – Stefano w kuchni zachowywał się jak każdy inny uczestnik „Ugotowanych” – gdy przygotowywał danie, aż trzęsły mu się ręce – komentował reżyser Tomasz Bardorsch. Niepotrzebnie! Goście byli zachwyceni.

– Cudne jest to, że Stefano uwił sobie w Polsce takie gniazdko, do którego przeniósł włoską kulturę nie tylko jedzenia, ale też gościnności – mówi Małgorzata Potocka.

– Jak w prawdziwej włoskiej knajpce, gdzie po pięciu minutach właściciel traktuje cię jak członka rodziny – dodaje.

Taniec na deser

Na koniec spotkania Stefano Terrazzino przygotował lekcję tańca dla gości. I tu postawił także na sprawdzone pomysły, wybierając sycylijską odmianę tarantelli.

– Nazwa wzięła się od tarantuli, bo dawniej uważano, że takie dziwne, skoczne podrygiwanie w tańcu musiało się brać z ukąszenia przez tego pająka – tłumaczył. Jak poradziły sobie gwiazdy? Nie będziemy psuć niespodzianki!

WOJCIECH SKROK

Zdjęcie

Stefano ugościł gwiazdy daniem włoskim, a co dla swoich gości przygotowali pozostali? Czy lubią gotować? Zobaczymy 17 marca! /Mat. Prasowe
Stefano ugościł gwiazdy daniem włoskim, a co dla swoich gości przygotowali pozostali? Czy lubią gotować? Zobaczymy 17 marca!
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Małgorzata Potocka /Mat. Prasowe
Małgorzata Potocka
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Anna Wendzikowska /Mat. Prasowe
Anna Wendzikowska
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

Maciej Zień /Mat. Prasowe
Maciej Zień
/Mat. Prasowe

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama