Reklama

Wataha 2. Wracamy w góry

Poniedziałek, 25 lipca 2016 (15:36)

Powstanie nowy sezon „Watahy”. Historia zamachu bombowego gdzieś na pograniczu, w urokliwych Bieszczadach, spodobała się nie tylko Polakom.

Dzika przyroda, wspaniała zieleń, Bieszczady i... czająca się na pograniczu zbrodnia. Serial „Wataha” (2014) już po emisji premierowego odcinka okazał się sensacją! Nic dziwnego, że jego twórcy podjęli decyzję o produkcji 2. sezonu. – Teraz, po sukcesie w innych krajach europejskich, czas na kolejne odcinki – przyznał Michał Kozicki, prezes HBO Polska, nie zdradzając na razie, kiedy je zobaczymy ani o czym będą. Wiemy jedynie, że miejscem akcji znów są malownicze Bieszczady.

Jak widać, zachętą do pracy nad kontynuacją był sukces w Polsce, ale też na arenie międzynarodowej! „Wataha” tak spodobała się brytyjskiej stacji Channel 4, że ta kupiła prawa do jej wyświetlania – i to w cyklu prezentującym najlepsze produkcje z całego świata! Lubią nas na świecie Dobra passa rodzimych dzieł trwa. „M jak miłość” (TVP 2) podbiło serca Rosjan, i to do tego stopnia, że stworzyli własną wersję – „L kak Ljubow”.

Drugi sezon „Czasu honoru” (TVP 2) właśnie kupiła szkocka telewizja STS. Tymczasem Estończycy rozpoczynają pracę nad własną wersją „Rancza” (TVP 1), a łotewska telewizja publiczna robi serial na podstawie „Domu nad rozlewiskiem” (TVP 1).

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama