Reklama

Wielka Matura Polaków w TVP 1

Poniedziałek, 13 maja 2013 (12:39)

Będą naukowe eksperymenty w wykonaniu Radka Brzózki, występy artystyczne, gwiazdy, wspomnienia i... maturalne pytania!

Po raz kolejny możemy sprawdzić swoją wiedzę z nauk ścisłych biorąc udział w tej interaktywnej zabawie telewizyjnej Jedynki.

Kto wygra tym razem?

Maturalne zagadki będzie można rozwiązywać „na żywo” ściągając na smartfony aplikację TVP MATURA lub logując się na stronie internetowej www.interia.pl – jednocześnie mierząc się z najlepszymi gwiazdami w studiu TVP. Wśród zaproszonych są m.in. Joanna Koroniewska, Grażyna Wolszczak, Joanna Moro, Piotr Najsztub, Karol Okrasa, Przemysław Babiarz, Joanna Kluzik-Rostkowska i Robert Janowski.

Niezwykłe eksperymenty

Wielu nie ukrywa, że ma tremę przed tym wydarzeniem, bo uważa się za humanistów, dla którychprzedmioty ścisłe to spore wyzwanie. Radek Brzózka jednak uspokaja: – Fizyka i nauki ścisłe wcale nie są trudne – przekonuje dziennikarz. – One są bardzo blisko nas, my nimi żyjemy. Moje eksperymenty to pokażą. O dobrą atmosferę w studiu zadbają Paulina Chylewska i Maciej Orłoś. Występ artystyczny przygotowuje Rafał Brzozowski oraz duet Liber i Natalia Szroeder.

Świetne wyniki

Rok temu Wielką Maturę Polaków wygrał doktor Konstanty Radziwiłł, były prezes Naczelnej Izby Lekarskiej. Świetnymi wynikami cieszyli się także poseł Ryszard Kalisz i dziennikarz Marek Zając. ANNA JANIAK

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama