Reklama

Wspaniałe stulecie. Powróci odmieniona!

Środa, 2 grudnia 2015 (11:33)

Kolejny dramat na dworze sułtana Sulejmana przyczyni się do tego, że wkrótce zobaczymy postać Hürrem z zupełnie nową twarzą.

Jeszcze niedawno sułtanka Hürrem cieszyła się, że Mehmet będzie zarządzał Manisą. Niestety, sukces pierworodnego syna sprawił, że podejrzliwa na co dzień kobieta straciła czujność. Wpadła w pułapkę zastawioną przez mieszkanki pałacu, którym zdążyła przez lata zajść za skórę. Szalejący z rozpaczy sułtan poruszy niebo i ziemię, by odnaleźć ukochaną!

Dworska intryga

Sulejman poprosi wiernego Bali beja, aby ten przesłuchał wszystkich podejrzanych o spisek związany ze zniknięciem Hürrem. Mimo szczerych chęci, nie uda mu się uzyskać żadnych istotnych informacji. Nieoczekiwanie siostra sułtana, Hatice, postanowi wyznać mu, że to ona stoi za tą intrygą.

Poruszona wdowa po Ibrahimie wytłumaczy Sulejmanowi, że porwanie jego ukochanej miało zadośćuczynić krzywdom, jakie Hürrem wyrządziła jej, Mâhidevrân i Mustafie. Pragnęła, by poczuł dokładnie do samo, co ona, kiedy straciła swojego Paszę.

Sułtan nie będzie krył rozpaczy, kiedy usłyszy, że to ukochana siostra rozdzieliła go z matką piątki jego dzieci.

Dramat będzie tym większy, że chwile po tym wyznaniu Hatice padnie w ramiona Sulejmana... konając – wcześniej wypiła truciznę! Umiera, nie wyjawiwszy, gdzie przebywa Hürrem.

Szczęśliwy finał

Możemy uchylić rąbka tajemnicy i ujawnić, że po wielu miesiącach poszukiwań, kiedy wszyscy stracą nadzieję, że sułtanka jeszcze żyje, Bali bej odnajdzie ją i przyprowadzi do pałacu. Jednak to nie będzie już ta sama, zachwycająco piękna kobieta.

Sama Hürrem przyzna przed sobą, że jej nieskazitelna uroda odeszła wraz z upływającym czasem. Choć iskierki w oczach przygasły, a na twarzy pojawiły się zmarszczki, nic nie osłabiło jej zazdrości o faworyty z haremu.

Skąd ta zmiana?

Fani serialu na pewno zauważą zmiany w wyglądzie Hürrem po jej powrocie do pałacu. Niestety, w roli rudowłosej piękności nie zobaczymy już 32-letniej Meryem Uzerli. Aktorka przyznała, że cierpiała na depresję i pod koniec kręcenia trzeciego sezonu nie wytrzymała morderczego tempa pracy – spakowała się i uciekła z planu serialu! Mimo początkowej paniki wśród producentów, na jej miejsce zdecydowano się zaangażować starszą aktorkę.

W końcu czasu nie da się oszukać i sułtanka też powinna się zestarzeć. W ten sposób miejsce u boku Sulejmana zajęła 50-letnia Vahide Perçin. Czy podbije serca Polaków, jak swoja poprzedniczka? Przekonamy się już w piątek.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama