Reklama

Zbrodnia 2. Serial kryminalny

Środa, 21 października 2015 (10:32)

W tym sezonie policjanci wkroczą na salony, do świata pomorskiej elity finansowej i odkryją, jak wiele sekretów skrywają eleganckie rezydencje.

Po helskiej plaży cwałują konie. W siodłach biznesmeni, finansiści i znani prawnicy. Na me cie czekają ich koledzy i damy w eleganckich kreacjach. Gonitwę wygrywa Norbert Brzozowski (Jan Monczka), prezes fundacji zajmującej się hodowlą i eksportem koni czystej krwi arabskiej, a także popularyzacją jeździectwa.

Przy tym jest współwłaścicielem firmy prawniczej i ekspertem od postępowań upadłościowych. Nie będzie jednak świętowania sukcesu. Pada strzał. Prezes ginie.

Miał wrogów

Śledztwo w sprawie zabójstwa prowadzi Tomasz Nowiński (Wojciech Zieliński). Odkrywa, że lista podejrzanych jest zaskakująco długa. Miłość do koni była bowiem chyba jedyną jaśniejszą stroną osobowości prawnika. Chciwy, bezwzględny i cyniczny, był znienawidzony zarówno przez współpracowników, jak i ludzi, którzy mieli pecha prowadzić z nim interesy.

Uwodził i porzucał kobiety, a wobec żony, jedynej osoby, która go kochała, był brutalny. Śledztwo jest tym trudniejsze, że toczy się wśród ludzi, którzy mają sporo do ukrycia. Niektórzy sądzą, że są ponad prawem, inni straszą policjanta „swoimi dojściami”, dając do zrozumienia, że zbytnia dociekliwość zaciąży na jego karierze. Komisarza, oczywiście, nie przestraszą, bo awans interesuje go znacznie mniej, niż wykrycie sprawcy.

Zakochana w szefie

U boku policjanta będzie stała znowu Monika Krajewska (Joanna Kulig), która awansowała na jego asystentkę. To doda skrzydeł policjantce, za- fascynowanej szefem. Będziemy też śledzić dalsze losy Lubczyńskich, gdyż Cezary (Radosław Pazura) należy do znajomych Brzozowskiego.

Lubczyńska (Magdalena Boczarska) dojrzeje do decyzji o rozwodzie. Czy to oznacza, że znów zwróci uwagę na komisarza? Zobaczymy. Nowym wątkiem będzie namiętność skrywana przez Mariusza Walickiego (Łukasz Nowicki), członka zarządu fundacji, którą kierował zabity.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozmaitości

Tele Tydzień

Reklama