Reklama

Dziennikarze "Uwagi!" są wytrwali w tropieniu afer

Poniedziałek, 20 sierpnia 2012 (10:50)

Wkrótce program interwencyjny „Uwaga!” skończy 10 lat! W ciągu minionej dekady bezkompromisowi dziennikarze wytropili i nagłośnili wiele afer.

Zdjęcie

Wkrótce program "Uwaga!" skończy 10 lat. Z tej okazji przygotowany został ogromny tort, który dziennikarze pokroili na prezentacji jesiennej ramówki TVN. /fot  /AKPA
Wkrótce program "Uwaga!" skończy 10 lat. Z tej okazji przygotowany został ogromny tort, który dziennikarze pokroili na prezentacji jesiennej ramówki TVN.
/fot /AKPA

Zdjęcie

Od poniedziałku do piątku o 19:45 spotykamy się ze Zbigniewem Łuczyńskim, a weekendy o 19:40 zaprasza Tomasz Kubat.
/fot /TVN

Magazyn reporterów wystartował 2 września 2002 roku. Najpierw znakiem rozpoznawczym "Uwagi!" były ukryte kamery i prowokacja dziennikarska. Dzięki nim udało się wykryć wiele afer. Metody stosowane przez reporterów budziły wielkie kontrowersje. Potem stały się standardem pracy dziennikarskiej.

Najgorętsze tematy

Program ujawnił takie sprawy, jak: agresja w szkole, odświeżanie wędlin w zakładach mięsnych, wyzysk pracowników w sieci sklepów. Reporterzy "Uwagi!" są także autorami nagrodzonego filmu o fenomenie Ojca Tadeusza Rydzyka. - To, co mnie dotyka, to cierpienie dzieci. One nie do końca zdają sobie sprawę, że jest taki program, jak "Uwaga!", ale wiedzą, że ktoś wyciąga do nich rękę i staje w ich obronie. Pomoc domom dziecka, zapewnienie leków chorym maluchom, często nieuleczalnie chorym - to są często sprawy na granicy życia i śmierci - mówi Zbigniew Łuczyński.

Nie zwalniają tempa

W nowym sezonie zobaczymy kilka premierowych cykli. W pierwszym, "Czy wiesz, co jesz?", dziennikarze przyjrzą się produkcji mięsa, w tym "futrowaniu" zwierząt hodowlanych. W kolejnym zbadają poziom edukacji w szkołach. Ostatnim będzie "Ecożycie".


Artykuł pochodzi z kategorii: Rozrywka

Super TV

Reklama