Reklama

Kolędowanie z Jedynką!

Czwartek, 20 grudnia 2012 (13:43)

W wigilijny wieczór TVP 1 proponuje niezwykłe spotkanie z tradycją i muzyką. Zaprasza na wspólne kolędowanie.


Zdjęcie

Galę poprowadzi dziennikarka Klaudia Carlos /fot  /AKPA
Galę poprowadzi dziennikarka Klaudia Carlos
/fot /AKPA

Nie sposób wyobrazić sobie wigilijnego wieczoru bez kolęd. Słuchamy ich z płyt, z radia, sami śpiewamy. Jedynka zaprasza na spotkanie z kolędami w wykonaniu znanych artystów polskiej estrady. Warto kolędować razem z nimi!

Zdjęcie

Wśród gwiazd zabłyśnie Halina Mlynkova
/fot /AKPA


Znani i lubiani

Aż kręci się w głowie od nazwisk, które pojawiają się na liście wykonawców! Ryszard Rynkowski, Andrzej Piaseczny, Halinka Mlynkova, grupy: De Mono, Pectus, Blue Cafe. Wystąpią artystki rzadziej oglądane: Małgorzata Ostrowska i Justyna Steczkowska, które przypomną nam swój kunszt i urodę. Repertuar, w którym gwiazdy wystąpią rozgrzewa serca wszystkich Polaków: "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Z narodzenia Pana", "Dzisiaj w Betlejem". Kolędy, które usłyszymy, są doskonale znane, a jednak zabrzmią inaczej. Sprawi to nowa aranżacja muzyczna. Czy nowe brzmienie starych kolęd przypadnie nam do gustu? 

Zdjęcie

Andrzej Piaseczny
/fot /AKPA

W rodzinnym gronie

Koncert zarejestrowany w Gdańsku dwa dni przed Wigilią prowadzi sympatyczna Klaudia Carlos, która - jak przyznaje - święta obchodzi tradycyjnie. - Spędzam je w gronie najbliższych przy stole suto zastawionym potrawami świątecznymi - mówi. Dziennikarka dużą rolę przywiązuje do prezentów. - Obdarowywanie jest dla mnie wielką przyjemnością. Zawsze staram się trafić w gust i sprawić komuś radość. Klaudia Carlos najchętniej przyjmuje prezenty związane z podróżami, które wprost uwielbia.

Po ubraniu choinki...

Zwycięzcy ostatniej edycji "Bitwy na głosy", Andrzejowi Piasecznemu, Boże Narodzenie też kojarzy się z tradycją, rodziną... - Jesteśmy bardzo tradycyjną rodziną i wszystko przebiega u nas według zasad staropolskiego obyczaju. Na tym przecież polegają święta - wyjawiał Andrzej Piaseczny, który, jak co roku, w Wigilię będzie się raczył karpiem, pierogami, barszczem z uszkami i kutią. Ale wcześniej ubierze choinkę...

Beata Modrzejewska

"Cała Polska śpiewa kolędy" w poniedziałek, 24 grudnia o godz. 17:50 na antenie TVP 1.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozrywka

Telemax

Reklama