Reklama

Kopernik była kobietą?!

Piątek, 27 kwietnia 2012 (14:11)

O gwiazdach i niespodziankach VI Płockiej Nocy Kabaretowej specjalnie dla to&owoTV mówi kabaret Nowaki.

Zdjęcie

Kabaret Nowaki /   /AKPA
Kabaret Nowaki
/ /AKPA

Płocką Noc Kabaretową kabaret Nowaki poprowadzi razem z kabaretem Paranienormalni. Jaki nastąpi podział ról?

- Chłopaki z Paranienormalnych biorą dwa akry z górnej części roli, my orzemy dolny odcinek, ten przy rzece. A tak na poważnie, to nie ma wyraźnego podziału, po prostu razem współtworzymy scenariusz i prowadzenie. Jedyny podział występuje w postaciach, które będą przewijały się w trakcie kabaretonu. Nie możemy zdradzić więcej, bo to niespodzianka.

Satyrycy będą ze sobą konkurowali w trakcie widowiska? Kto w nim wystąpi?

- Wystąpią kabarety: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Koń Polski, Smile, Nowaki, Słoiczek po Cukrze, Andrzej Grabowski, kabaret Chyba, Kacper Ruciński, Paranienormalni. Artystów jest bardzo dużo. A czy będą konkurować ze sobą? Jedynym pewnym konkursem do którego staną kabarety będzie picie... wody na czas, a i jeszcze do zdobycia będzie laur za najpiękniej wyprasowane spodnie. Będzie gorąco.

TV W mediach słowo gwiazda pojawia się w najrozmaitszych kontekstach. Mamy jeszcze dziś gwiazdy wielkiego formatu?

- Nie mamy pojęcia, astronomia nigdy nie była naszą mocną stroną, wiemy tylko z "Seksmisji", że Kopernik była kobietą. I na tym byśmy się skupili, no chyba że w Płocku coś dupnie z nieba, to zaczniemy się zastanawiać nad wszechświatem.

Ile ludzie są gotowi poświęcić, byle stanąć przed kamerami? Czy nie jest to czasem wysiłek przynoszący więcej szkody niż pożytku?

- Słyszeliśmy, że jeden pan poświęcił swoją stodołę, przy pomocy księdza i nie stanął przed kamerami... więc chyba musiałby więcej poświęcić. Na przykład dom i rodzinę. Ewentualnie jeszcze samochód. Bo słyszeliśmy, że w Hollywood jak ktoś poświęcił dom i rodzinę, to stał się gwiazdą. A co do drugiej części pytania, to zarobił na tym tylko ksiądz i producent w Hollywood. W związku z tym szkody nie ma, ale pożytek jest wątpliwy.

Co "Nowaki" zaprezentują w Płocku?

- Tak jak wszyscy artyści występujący w Płocku pokażemy premierowy skecz. Zdradzić jedynie możemy, że Ada zagra nimfomankę z zanikami pamięci krótkotrwałej, zajmującą wysokie stanowisko.

Czujecie się państwo gwiazdami i czy marzy wam się czasem... głośna światowa kariera?

- Dopóki nie nauczymy się oddychać poza stratosferą bez aparatu tlenowego, dopóty gwiazdami się nie poczujemy. A światową karierę cały czas uskuteczniamy, wyjeżdżamy poza granicę Zielonej Góry i tam szalejemy. Dodatkowo graliśmy już w tak egzotycznych miejscach jak: Włochy pod Warszawą, Paryż w Kołobrzegu, Szwecja koło Wałcza, Ameryka kolo Olsztynka, tak że światowej kariery mamy nadmiar... zwłaszcza, że nie mamy paszportów.

Kabareton w Płocku upłynie pod hasłem "Jestem gwiazdą!", a przed widzami rozegra się satyryczne talent-show, w którym o zwycięstwo będą walczyły kabaretowe talenty. Jurorami i reporterami zostaną m.in. Igor Kwiatkowski i Michał Paszczyk z kabaretu Paranienormalni oraz Ada Borek z kabaretu Nowaki.

Emisja Płockiej Nocy Kabaretowej w czwartek 3 maja godz. 20:45 (cz. 1), godz. 21:50 (cz. 2), w sobotę 5 maja o godz. 16:45 (cz. 3) na antenie TVP2.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozrywka

To i Owo

Reklama