Reklama

Liroy: Kradłem, byłem złodziejem kieszonkowym

Wtorek, 5 czerwca 2012 (16:46)

Przygodę z DJ-ką rozpoczął już w wieku 10 lat od grania na studniówkach. A potem? Wydał „Alboom”, który sprzedał się w nakładzie 500 tys. egzemplarzy. Gościem kolejnego odcinka programu Sylwestra Latkowskiego „Granice kariery” będzie Piotr Marzec, znany jako Liroy.


Zdjęcie

/fot  /materiały prasowe
/fot /materiały prasowe

Gdy Liroy wspomina dzieciństwo, widzi dysfunkcyjny dom. Bijatyki z pijanym ojcem, ucieczki z domu i konflikt z prawem.

- Miałem, mam wspaniałą matkę - mówi raper. Myśl o ojcu nie wzbudza w nim pozytywnych emocji. Nie był na jego pogrzebie, nie odwiedza grobu na cmentarzu. Budżetową dziurę w rodzinnym domu łatał, parając się zawodem złodzieja kieszonkowego. Handlował też sprzętem, który sprowadzał z Niemiec. 

Zdjęcie

Sylwester Latkowski w szczerej rozmowie z Liroyem
/fot /materiały prasowe

Będąc w technikum postanowił wyjechać na zachód. Wrócił do Polski tylko dlatego, że go... okradziono. Między innymi stracił też dokumenty i musiał wyrobić nowe. Pierwsze utwory nagrywał jako PM Cool Lee. Materiał nieźle namieszał, bo nagle okazało się, że jest jakiś raper, który nagrywa jakąś płytę. I nagle coś się zmieniło...

- Spałem w chacie u siebie w pokoju i przez sen słyszę w radiu, że leci mój kawałek - wspomina Piotr Marzec. Wtedy jego kariera nabrała tempa. Podpisał kontrakt i "zamówił dom jak pizzę". Co robi teraz?

- Większość pieniędzy tracę - opowiada. - Resztę pieniędzy wydaję na to, żebyśmy podróżowali po całym świecie. Mam rodzinę fajną, której to nie przeszkadza - chwali się i dodaje: - Staram się spełniać marzenia i żyć dość prosto. Bo myślę, że żyję w miarę prosto, żeby nie zabrzmiało to też głupio - teraz Liroy gada, że żyje prosto, a lata na Jamajkę i tak dalej. Zbieramy na tani samolot, mieszkamy tam u przyjaciół. Staramy się żeby było miło, żebyśmy pojechali znowu na kolejną jakąś wycieczkę, żebyśmy nie mieli jakichś przyziemnych takich problemów, aczkolwiek je mamy cały czas, tak jak każdy nasz sąsiad - wyznaje Marzec.

Jak radził sobie z popularnością? Jaki jest koszt bycia artystą i uprawiania wolnego zawodu? Czy grozi mu brak pieniędzy? Na te i inne pytania Piotr Marzec odpowie Sylwestrowi Latkowskiemu w programie "Granice kariery".

Emisja w środę, 6 czerwca o godz. 21:30 na antenie Polsat Play.

Powtórki programu będzie można obejrzeć w sobotę (09.06) o godz. 18:00, niedzielę (10.06) o godz. 11:00, poniedziałek (11.06) o godz. 18:00 oraz wtorek (12.06), o godz. 11:30.

Zwiastun programu "Granice kariery" /materiały prasoweArtykuł pochodzi z kategorii: Rozrywka

Reklama