Reklama

Międzynarodowy Dzień Zagrychy w TV

Poniedziałek, 6 sierpnia 2012 (15:11)

Z okazji przypadającego 16 sierpnia Międzynarodowego Dnia Zagrychy kuchnia+ przygotowała specjalny program, w którym nie zabraknie porad Jamiego Olivera i Anthony'ego Bourdaina.

Zdjęcie

Gościem Jamiego Olivera będzie Levi Roots /  /materiały prasowe
Gościem Jamiego Olivera będzie Levi Roots
/ /materiały prasowe

Zdjęcie

Jamie Oliver udowodni, że nawet w polowych warunkach można przyrządzić smaczne potrawy
/ /materiały prasowe

Lato to niewątpliwie okres, kiedy chętniej jadamy na świeżym powietrzu. Ale czy tak ochoczo rozstawiany w plenerze grill musi zawsze kojarzyć się z pieczonymi kiełbasami? Oczywiście, że nie. Jeśli ktoś nie ma odwagi eksperymentować z gotowaniem w polowych warunkach, koniecznie powinien skorzystać z oferty kanału kuchnia+ i przyjrzeć się programom, które mogą okazać się inspiracją.

W Międzynarodowym Dniu Zagrychy kuchnia+ wyemituje trzy części programu "Ucztowisko Jamiego", w trakcie którego nakręcono też odcinek specjalny "Cudowne lato Jamiego". Specjalista od zdrowego żywienia, Jamie Oliver, udowadnia w nich, że gotowanie poza domem to prawdziwa przyjemność. Proste w przygotowaniu posiłki też mogą być oryginalne i smaczne. Pomysłowe przepisy na potrawy idealne na piknik - oto co proponuje Jamie wraz z gośćmi: brytyjsko-jamajskim muzykiem reggae Levim Rootsem oraz włoskim szefem kuchni Gennarem Contaldo. Zobaczymy, jak samemu uwędzić rybę, upiec kurczaka na ognisku, przygotować soczyste żeberka, a nawet... z pomocą dzieci przyrządzić ciasto bez użycia kuchenki! Jamie zapewnia, że każde z tych dań można przygotować w ogrodzie czy na kempingu.

Z kolei Anthony Bourdain, autor bestsellerowej książki "Kill Grill. Restauracja od kuchni", będzie starał się przekonać nas, że przygotowywane w sterylnych warunkach potrawy są po prostu niesmaczne. Poszukiwacz kulinarnych przygód uważa, że jedzenie, podobnie jak życie, musi zawierać w sobie element ryzyka. Dzięki swoim programom zapoznaje nas ze zwyczajami, które w naszych kręgu kulturowym wydają się szokujące, i z rarytasami, które stanowią wyzwanie dla podniebienia i żołądka. Ale Anthony Bourdain potrafi też przeżyć przygodę w Hiszpanii czy Francji.

Międzynarodowy Dzień Zagrychy:
"Ucztowisko Jamiego", czwartek 16 sierpnia, godz. 15:15, kuchnia+
"Cudowne lato Jamiego", czwartek 16 sierpnia, godz. 18:10, kuchnia+
"Anthony Bourdain: Bez rezerwacji", czwartek 16 sierpnia, godz. 20:30 i 00:15, kuchnia+

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozrywka

Reklama