Reklama

Najbardziej ekstrawaganckie śluby, nie tylko celebrytów

Czwartek, 14 czerwca 2012 (11:44)

Śluby celebrytów fascynują wielu ludzi. Nie tylko te szokujące mezaliansem (jak monakijskiego księcia Rainiera III z hollywoodzką gwiazdą Grace Kelly), ale i wtedy, gdy poddani akceptują wybory następców tronu (jak księcia Karola z księżną Dianą czy Williama i Kate). Nie trzeba brać ślubu aż osiem razy (jak Elizabeth Taylor), by przykuć uwagę natrętów. John Lennon i Yoko Ono uciekli przed nimi prywatnym odrzutowcem aż na Gibraltar! A jakie były najciekawsze i najbardziej szalone pomysły ślubne w kraju nad Wisłą?


Zdjęcie

/fot  /materiały prasowe
/fot /materiały prasowe

Wśród polskich gwiazd, zarówno pod względem liczby urządzonych wesel, jak i pomysłowości w ich realizacji, przoduje zdecydowanie Michał Wiśniewski, lider zespołu Ich Troje. Pierwszą żoną piosenkarza była Magda Femme, czyli Magdalena Pokora. 

Zdjęcie

/fot /materiały prasowe

Ceremonia ślubna była skromna. Młodzi pobrali się w Urzędzie Stanu Cywilnego, świadkiem był ich kolega z zespołu, a małżeństwo, które próbowano ukryć przed fanami, przetrwało pięć lat. Drugą żoną Wiśniewskiego została tancerka z jego zespołu, Marta Mandrykiewicz znana jako Mandaryna. 

Zdjęcie

/fot /materiały prasowe

Uroczystość odbyła się na północy Szwecji, w Kirunie. Młoda para przyjechała na ślub saniami ciągniętymi  przez renifery. Przysięgę małżeńską ślubowali nocą w lodowej kaplicy.

Całe wydarzenie transmitowane było w telewizji. Trzeci ślub piosenkarza z Anną Świątczak, miał dwie odsłony. Pierwsza to ślub cywilny i kameralne przyjęcie w podwarszawskiej Magdalence. Kolejna to ślub w jednej z kaplic Las Vegas i huczne, drogie wesele. Fani zespołu kupowali bilety na tę  uroczystość - za 500 dolarów każdy mógł znaleźć się w gronie gości.

Najbliższa, czwarta już ceremonia zawarcia związku małżeńskiego przez Wiśniewskiego z Dominiką Tajner ma przyćmić wszystkie poprzednie. Zaproszono aż 700 gości, w tym trzy poprzednie żony.

We wrześniu 1998 r. widzowie mieli okazję obejrzeć kilkugodzinną transmisję ze ślubu Krzysztofa Ibisza i studentki italianistyki Anny Zejdler, w Katedrze Warszawskiej i wesela w hotelu Bristol. Kamery były wszędzie! Przy ołtarzu, na trasie przejazdu młodych, gdzie zgromadziły się tłumy, i w sali tanecznej. Weselnicy "spontanicznie" wypowiadali się do mikrofonu, jak bardzo zachwyceni są uroczystością.

Jedno z oryginalniejszych wesel zorganizowała Katarzyna Figura. W 2000 r. poślubiła amerykańskiego producenta Kaja Schoenhalsa. Para przysięgała sobie miłość w kapliczce na Polanie Chochołowskiej w Tatrach.

Na weselu obecnych było kilkuset gości z Polski i ze świata. Po ceremonii w górskim schronisku, wzniesiono toast szampanem, następnie nowożeńcy i goście udali się bryczkami do namiotu ustawionego osiem kilometrów dalej, na Polanie Rogoźliczańskiej. Dla weselników zaśpiewała (podobnie jak na ślubie Krzysztofa Ibisza) Justyna Steczkowska. Mimo, że był to już drugi ślub Figury, na jej głowie nie zabrakło wianka z kwiatów. Prywatności zakochanych strzegli ochroniarze i pilnowali, by zdjęcia nie wyciekły do prasy.

Walka (lub umowa) z paparazzi jest już stałym elementem polskich ślubów celebryckich. Plotkarska prasa nie znosi być ślubami zaskakiwana. Tak stało się w przypadku kameralnej ceremonii, którą wymyślili sobie aktorka i modelka Renata Gabryjelska i ówczesny właściciel radia RMF FM Stanisław Tyczyński.

Młodzi pobrali się na krakowskim Rynku w 2002 r. pod parasolem jednej z kwiaciarek. Obecna była tylko para młoda, pracownik urzędu stanu cywilnego oraz najbliższa rodzina. Przechodnie myśleli, że to filmowa scena, dlatego nikt nie zakłócał spokoju zakochanych. Wesele także rozpoczęło się oryginalnie - pannę młodą wniesiono do restauracji Loch Camelot w wielkiej skrzyni, pana młodego w podobnym pudle przywieziono na taczce!

Bywa tak,  że polscy celebryci wzorem Elizabeth Taylor, poślubiają jedną osobę dwukrotnie!. Po raz pierwszy Krzysztof Krawczyk poślubił Ewę w 1985 roku (była ona jego drugą żoną). Życiowe zawirowania sprawiły, że kobieta rozwiodła się z Krawczykiem. Jak mówił sam artysta, stało się to z powodu fałszywych oskarżeń na jego temat i dowodów, które zostały spreparowane. Oboje dali się ponieść emocjom i ponieważ żałowali rozwodu, zdecydowali się pobrać jeszcze raz. Para odnowiła przysięgę małżeńską w Grotnikach pod Łodzią. Wszystko odbyło się dyskretnie i w tajemnicy, bez paparazzi i dziennikarzy.

Oczywiście nie tylko osoby znane i zamożne stać na ekstrawagancki ślub. Wystarczą pasja i zamiłowanie do nietypowych sportów. W 2003 r. Magdalena Kozak i Bartłomiej Repka wzięli ślub na wysokości 4 tys. metrów! Skoczyli ze spadochronami, a w powietrzu towarzyszyli im świadkowie oraz ksiądz.

Panna młoda musiała zrezygnować z sukni ślubnej na rzecz białego kombinezonu. Obserwatorzy ceremonii z pewnością byli pod wrażeniem. Jeśli czyjąś pasją jest nurkowanie, nie pozostaje nic innego, jak tylko zdecydować się na podwodny ślub.

W 2011 r. Paweł i Ewa Burkowscy z Zielonej Góry postanowili pobrać się w kopalni dolomitu. Poza księdzem, w podwodnej przygodzie towarzyszyło im blisko 300 płetwonurków! Panna młoda włożyła biały strój, miała nawet welon I bukiecik kwiatów, zaś pan młody na piankę do nurkowania włożył górę od smokingu i muszkę. Nawet w takich ekstremalnych warunkach można zadbać o odpowiednią oprawę.

Zakochane pary mają wiele oryginalnych pomysłów, by ten dzień został zapamiętany na zawsze. Jednak zdarza się, że przyszli małżonkowie nie mogą podjąć decyzji co do kształtu ich ślubu. Dla wszystkich niezdecydowanych i poszukujących inspiracji w Club TV można zobaczyć ślubne programy:

"Panna młoda pod skalpelem" - w soboty i niedziele o 21:00 w czerwcu na Club TV.

"Cztery wesela" (sezon 1 i 2) - w poniedziałki i wtorki o godz. 10:00 w czerwcu na Club TV.

"Colin i Justin: ślubni agenci" - w soboty i niedziele o godz. 10:00 na Club TV.

"Panna młoda - księżniczka czy potwór" (sezon 7) - w dni powszednie o godz. 12:00 na Club TV.

"A właściwie czyj to ślub?"- w dni powszednie o godz. 02:00 w czerwcu na Club TV.


Artykuł pochodzi z kategorii: Rozrywka

Reklama