Reklama

Opera Leśna należy do Polsatu!

Poniedziałek, 28 maja 2012 (10:38)

Telewizja Polsat jest festiwalowym gigantem! Do topowej marki, jaką w ciągu dziesięciu lat stał się Sopot TOPtrendy Festiwal, już w sierpniu dołączy kolejny, międzynarodowy festiwal gwiazd z najwyższej półki. Będzie to jednocześnie powrót koncertów do Opery Leśnej i jej wielkie otwarcie.

Zdjęcie

Marcin Perzyna /Kurnikowski /AKPA
Marcin Perzyna
/Kurnikowski /AKPA

Marcin Perzyna, Dyrektor ds. Projektów Specjalnych i Impresariatu Telewizji Polsat, zdradza plany zorganizowania kolejnego, tym razem międzynarodowego, festiwalu w Sopocie.

Podobno nowy festiwal Polsatu, który otworzy Operę Leśną po remoncie, to pana oczko w głowie. Proszę zdradzić jego formułę?
- Decyzja co do nazwy festiwalu nie zapadła jeszcze ostatecznie. Skłaniamy się ku nazwie Sopot Festiwal Top of the Top. Oznacza to najlepszych z najlepszych. Czyli numer jeden ze wszystkich krajów Europy. Taka będzie formuła docelowa. Do pierwszej edycji chcemy zaprosić dwudziestu wykonawców, którzy zajmują czołowe miejsca na listach sprzedaży.

To będzie wydarzenie tego lata?
- Tak. Termin jest przewidziany na koniec sierpnia. Festiwal potrwa dwa dni. Natomiast nad europejskimi zestawieniami muzycznymi pracujemy już od dwóch lat. Dziś nie mogę podać konkretnych nazwisk, ale marzy mi się, aby ludzie zaufali tej formule, tak jak zaufali festiwalowi TOPtredny. To jest bardzo ciekawe, szerokie spektrum artystyczne od folku zaczynając, a na rocku kończąc. Przez wszystkie kolory muzyki rozrywkowej: rock, pop, dance etc., etc. Takie zestawienie może być niezwykle interesujące.

Jak festiwal to statuetka. Jaki macie pomysł?
- Wiem, że miasto Sopot chce, aby powrócił Bursztynowy Słowik. Czy wprowadzimy też inne nagrody, zobaczymy.

Rozmawiała Beata Banasiewicz/AKPA

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozrywka

Reklama