Reklama

Profesor Miodek w TVP 1

Wtorek, 4 września 2012 (15:36)

Ulubiony profesor języka polskiego milionów Polaków powraca na główną antenę TVP. Jan Miodek już od września pojawi się w Jedynce z programem "Słownik polsko@polski".

Zdjęcie

Profesor Jan Miodek /  /AKPA
Profesor Jan Miodek
/ /AKPA


Jan Miodek przez wiele lat prowadził w TVP program "Ojczyzna-Polszczyzna". To właśnie ta audycja sprawiła, że językoznawca stał się popularny i zyskał miano autorytetu dla tysięcy widzów.

"Słownik polsko@polski" nie jest nowością w telewizji. To emitowany od 2009 roku program tworzony we wrocławskim oddziale dla kanału TVP Polonia. W każdym odcinku Jan Miodek odpowiada na pytania dotyczące posługiwania się poprawną polszczyzną, które prowadząca program Agata Dzikowska przekazuje profesorowi od widzów z całego świata.

Audycja wyróżnia się nowoczesną formułą. Widzowie kontaktują się z profesorem za pomocą e-maila czy Facebooka. Główną atrakcją programu jest możliwość kontaktu z Janem Miodkiem twarzą w twarz poprzez komunikator internetowy Skype.

Po kilku latach od premiery okazało się, że program cieszy się olbrzymią popularnością także wśród widzów w Polsce. W związku z tym podjęto decyzję o emitowaniu "Słownika polsko@polskiego" na głównej antenie TVP.

"Słownik polsko@polski" soboty godz. 17:00, TVP Polonia; piątki godz. 10:00, TVP 1.

mj


Artykuł pochodzi z kategorii: Rozrywka

Reklama