Reklama

Telewizja na śniadanie to miły start dnia

Wtorek, 15 maja 2012 (13:26)

Czego potrzebujemy rano, by dobrze się obudzić? Na pewno aromatycznej kawy i… programu śniadaniowego. Który lubimy bardziej?

Zdjęcie

Dorota Wellman i Wojciech Jagielski w "Dzień dobry TVN" /    /AKPA
Dorota Wellman i Wojciech Jagielski w "Dzień dobry TVN"
/ /AKPA

W dni powszednie mamy aż trzy programy śniadaniowe nadawane o różnych porach i każdy może tu znaleźć coś dla siebie. W weekend zaś pozostają tylko dwa - "Pytanie na śniadanie" w TVP 2 oraz "Dzień dobry TVN" i one już rozgrywają między sobą prawdziwą wojnę o widza, która rozpoczyna się punktualnie o godz. 8.30.

Zdjęcie

Ostatnio widzowie byli pod wielkim wrażeniem Magda Mołek, która po porodzie błyskawicznie wróciła do formy i pracy.
/ /AKPA

Ludzie z pasją

Według statystyk więcej widzów gromadzi "Dzień dobry TVN". Dlaczego tak się dzieje? - Ten program robią ludzie z pasją - oto cała tajemnica - mówi nam Bartosz Węglarczyk, jeden z gospodarzy show. 

Zdjęcie

Łukasz Nowicki w "Pytaniu na śniadanie"
/ /AKPA

- I chodzi tu nie tylko o prowadzących, ale o całą ekipę: redakcję, techników. Wszyscy przysłuchują się toczącym się w studiu rozmowom, oświetleniowcy, operatorzy kamer. Jednym słowem, ludzie, którzy tworzą ten program, po prostu to lubią. A to przekłada się na sympatię widzów - dodaje Węglarczyk. 

To jeszcze żółtodziób

Choć to, co mówi dziennikarz, na pewno nie jest bez znaczenia, powód większej widowni "DD TVN" może być też bardziej prozaiczny. Po prostu program zdążył już nas do siebie przyzwyczaić. Na antenie obecny jest niemal 7 lat. A weekendowe "Pytanie..." dopiero kilka tygodni. Czy się rozkręci?

"Pytanie..." ma potencjał

Hubert Urbański, który prowadzi magazyn razem z Marzeną Rogalską mówi tak: - "Pytanie na śniadanie" to idealne rozpoczęcie dnia zwłaszcza w weekend. Widz znajdzie tu ciekawe, lekkie tematy i przede wszystkim dużo uśmiechu. Bo przecież właśnie to - plus dobra kawa - potrzebne jest nam, żeby dobrze się obudzić.

Wszystko może się zmienić

Tak więc, mimo że na razie pod względem oglądalności zwycięża "Dzień dobry TVN", twórcy tego programu nie powinni spoczywać na laurach, bo młode "Pytanie na śniadanie" może ich wkrótce prześcignąć. W roli weekendowych gospodarzy obsadzono Marzenę Rogalską i Huberta Urbańskiego, wprost uwielbianych przez ludzi, a rozmowy przez nich prowadzone są naprawdę ciekawe. Do tego "Pytanie..." ma bardzo miłe dla oka studio. Program TVN musi mocno trzymać swój poziom, jeśli nie chce dopuścić, by to Dwójka budziła widzów w weekendy.


Artykuł pochodzi z kategorii: Rozrywka

Super TV

Reklama