Reklama

Wielki jubileusz Polsatu

Wtorek, 27 listopada 2012 (14:20)

5 grudnia 1992 roku Polsat wyemitował pierwsze 4 godziny programu. Sygnał nadawany był z Holandii.

Zdjęcie

Dyrektor programowa stacji Polsat - Nina Terentiew /fot  /AKPA
Dyrektor programowa stacji Polsat - Nina Terentiew
/fot /AKPA


Zdjęcie

Dorota Gawryluk, gwiazda „Wydarzeń”, pracę w Polsacie rozpoczęła w 1993 roku! – Przyszłam zaraz po studiach, prosto z ulicy. Spodobało mi się logo stacji, czyli słoneczko – śmieje się dziennikarka.
/fot /AKPA

To była pierwsza komercyjna stacja w Polsce, która otrzymała koncesję na nadawanie ogólnopolskie. Od 1 października 1994 roku było już 16 godzin programu. Właściciel Polsatu Zygmunt Solorz-Żak na pewno nie żałuje swoich decyzji sprzed lat. Dziś zarządza ogromnym medialnym imperium.

Od 2007 roku dyrektorem programowym stacji jest Nina Terentiew, zwana carycą telewizji. Kiedyś znakiem rozpoznawczym Polsatu było disco polo i sitcomy. Teraz oferta programowa jest bardziej zróżnicowana. Niezmiennie od 1999 roku bawi nas Ferdek ze "Świata według Kiepskich", miłośnicy sportu oglądają wyścigi Formuły 1, pojedynki bokserskie czy mecze siatkarskie. Kinomani znajdą dobre kino akcji, ale i dramat. - Konkurencja nie śpi. Co się liczy? Trzeba mieć duże budżety na polskie produkcje, czyli emocjonalne show i dobre seriale - tłumaczy Terentiew.

Artykuł pochodzi z kategorii: Rozrywka

Kurier TV

Reklama