Reklama

Po wojnie wcale nie lepiej

Środa, 20 czerwca 2012 (16:04)

Rzeczywistość, która zastanie bohaterów "Czasu honoru" po wojnie, bynajmniej nie pozwoli im w pełni cieszyć się odzyskaną wolnością. Bo i nie każdy będzie czuł się naprawdę wolny.

Zdjęcie

Czy ojciec Wandy (Jan Frycz) okaże się jednym z tych, którzy rozdają karty w nowej rzeczywistości /fot  /Akson Studio
Czy ojciec Wandy (Jan Frycz) okaże się jednym z tych, którzy rozdają karty w nowej rzeczywistości
/fot /Akson Studio

W nowych odcinkach prócz znanych widzom Bronka (Maciej Zakościelny), Michała (Jakub Wesołowski), Janka (Antoni Pawlicki), Wandy (Magdalena Różczka) i Rudej (Karolina Gorczyca) pojawią się nowe postaci. W rolę pułkownika Urzędu Bezpieczeństwa tropiącego polskich żołnierzy podziemia wcieli się Adam Woronowicz, a Grzegorza Damięckiego zobaczymy jako oficera NKWD.

- Tym razem akcja rozgrywa się w zburzonej Warszawie, wiosną i latem 1945 roku. Wojna się skończyła, lecz dla większości naszych bohaterów wyzwolenie przez Armię Czerwoną traktowane jest jak kolejna okupacja. Nie złożą więc broni i będą walczyć przeciw narzuconej przez Sowietów władzy - opowiada reżyser Michał Rosa. 

Zdjęcie

Wśród nowych bohaterów zobaczymy Adę Lewińską (Magdalena Cielecka), protegowaną samego Stalina
/fot /Akson Studio

- W nowej rzeczywistości dobrze odnajdzie się Wanda. Do życia podchodzi z wielkim optymizmem. Kapitulacja Niemiec to dla niej szansa powrotu na scenę i kiedy dowiaduje się, że otwarto pierwszy teatr pędzi do niego jak na skrzydłach - zdradza Magdalena Różczka.

Postępowanie jej bohaterki wywoła jednak sprzeciw Bronka, dla którego walka o wolność i niepodległość jest głównym priorytetem. - Trudno mu zrozumieć radość Wandy, podejrzewa ją nawet o kolaborację z Sowietami. Tym bardziej, że jej ojciec (Jan Frycz) to teraz wpływowy komunista i wielka szycha w Urzędzie Miejskim - mówi Maciej Zakościelny i zaznacza, że zwiezione na plan tony gruzu zrobiły na nim wielkie wrażenie. - Widząc je, można uzmysłowić sobie, jak wyglądała powojenna Warszawa i jak tragiczny los dotknął jej mieszkańców - dodaje aktor.

KRAS

Artykuł pochodzi z kategorii: Czas honoru

Świat Seriali

Reklama