Reklama

Znów w Warszawie

Czwartek, 18 października 2012 (13:20)

Maria i Otto, zupełnie nie spodziewając się, co ich czeka w Polsce, dotrą do Warszawy. Konarska powróci do zawodu lekarza, ale dr Kirchner będzie mógł pracować tylko jako pielęgniarz.

Zdjęcie

Maria i Otto wracają do Warszawy /Monika Zielska /TVP Sport
Maria i Otto wracają do Warszawy
/Monika Zielska /TVP Sport

Maria (Katarzyna Gniewkowska) i Otto (Jacek Mikołajczak) dotrą do zrujnowanej Warszawy. Poszukiwania bliskich rozpoczną, tak jak inni, od punktu przy murze z ogłoszeniami.

Chwilę potem zaczną się rozglądać za pracą w jednym z pierwszych uruchomionych po wojnie szpitali. Dyrektor placówki wyrazi chęć przyjęcia Konarskiej, ale Niemca w żadnym wypadku nie będzie chciał widzieć na swoim oddziale!

Na szczęście Maria spotka w szpitalu siostrę Józefę (Magdalena Kuta), która poinformuje lekarkę, że jej synowie żyją. Cóż to będzie za ulga! Siostra wstawi się też u dyrektora za Marią i Ottem. Ten w końcu zgodzi się przyjąć do pracy Kirchnera, ale tylko na stanowisko... pielęgniarza.

W tym czasie syn Marii, Władek (Jan Wieczorkowski), zostanie pobity i wrzucony do kanału. Cudem przeżywa. Próbuje się wydostać, ale właz jest zamknięty. Czy pomoc nadejdzie na czas?

Kazimierz (Jan Frycz) prosi Helenę (Ewa Wencel), aby ostrzegła Wandę (Magdalena Różczka). KBW szykuje zakrojoną na wielką skalę obławę na ukrywających się konspiratorów podziemia. Wanda nie wierzy jednak w dobre intencje ojca. Poza tym żyje teraz głównie pracą. Czy słusznie zbagatelizuje przestrogę Kazimierza?

"Czas honoru", niedziela godz. 21:15, TVP 2

Artykuł pochodzi z kategorii: Czas honoru

Super TV

Reklama