Reklama

"Głęboka woda" wróci na antenę!

Poniedziałek, 3 grudnia 2012 (20:14)

Trwają zdjęcia do drugiego sezonu „Głębokiej wody”. Serial nie miał rekordowej oglądalności, ale zdobył wiele nagród na międzynarodowych festiwalach.


Zdjęcie

Jedną z głównych ról w serialu gra Katarzyna Maciąg, partneruje jej Rafał Maćkowiak /  /TVP
Jedną z głównych ról w serialu gra Katarzyna Maciąg, partneruje jej Rafał Maćkowiak
/ /TVP

Podejrzewano, że "Głęboka woda" nie będzie serialem, który pokochają widzowie, tym bardziej, że start nie należał do udanych. Z czasem okazało się, że historie ludzi wyrzuconych przez życie na margines są niezwykle wciągające! 

"Głęboka woda" - zwiastun 1. sezonu

Misja z sukcesem

Odwagi dodała producentom nagroda Prix Italia przyznawana najlepszemu europejskiemu serialowi telewizyjnemu. Dlatego TVP 2 zamówiła kolejny, drugi sezon "Głębokiej wody". Serial jest realizowany przy współpracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.
- Chcieliśmy połączyć misję z atrakcyjnością - mówiła Magdalena Łazarkiewicz, reżyserka.

Kto sobie nie radzi?

Film opowiada o życiu pracowników socjalnych. W jednej z głównych ról występuje Marcin Dorociński, który mówi: - Ci ludzie nie radzą sobie z własnymi problemami, ale poświęcają się dla innych.
Wciela się tam w postać Wiktora Okulickiego, dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej, mającego problem z alkoholem. W "Głębokiej wodzie" możemy zobaczyć znakomitą obsadę m.in Katarzynę Maciąg, Martę Klubowicz, Teresę Budzisz-Krzyżanowską, Rafała Maćkowiaka. 

"I bugged Your Brain" - piosenka z czołówki "Głębokiej wody"

Królowa seriali popiera ideę

Ilona Łepkowska, która nie ma z "Głęboką wodą" nic wspólnego i pisze scenariusze, które opowiadają o cukierkowej rzeczywistości, jest pełna podziwu dla tego przedsięwzięcia. W swoim felietonie w "Tele Tygodniu" napisała: "To serial misyjny, nie bójmy się tego powiedzieć. Jego twórcy nie szukają łatwych rozwiązań i happy endu".

Co dalej?

Wszyscy aktorzy przyznają, że praca przy serialu nie jest łatwa ze względu na temat.
- Trzeba mieć predyspozycje do pracy socjalnej: odporność, bardzo pozytywne nastawienie do ludzi, do świata. Nie wiem, czy byłabym w stanie wytrzymać tyle emocji, mierzyć się wciąż z ludzkim cierpieniem - wyznaje Katarzyna Maciąg.
Producenci twierdzą, że w drugiej, liczącej 12 odcinków części zobaczymy te same twarze, niestety nie zdradzają jeszcze, co dokładnie będzie w fabule.

Joanna Czaplińska

Zdjęcie

"Głęboką wodę" obsadzono naprawdę znakomitymi aktorami /  /materiały prasowe
"Głęboką wodę" obsadzono naprawdę znakomitymi aktorami
/ /materiały prasowe

Artykuł pochodzi z kategorii: Głęboka woda

Telemax

Reklama